LimeSurvey Develop - en to bg translation catalogue (1844 entries)

en: %s duplicate records removed
bg: %s дублиращи се записа премахнати

en: %s field(s) were successfully added.
bg: %s поле(та) беше(бяха) успешно добавен(и).

en: %s lines had a mismatching number of fields.
bg: %s реда имаха несъответстващ номер на полетата.

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
bg: %s стар(и) отговор(и) и съответстващите времена бяха успешно импортирани.

en: %s old response(s) were successfully imported.
bg: %s стар(и) отговор(и) бяха успешно импортирани.

en: %s records imported
bg: Внесени са %s записа

en: %s records in CSV
bg: %s записа в CSV

en: %s records with invalid email address removed
bg: %s записа с невалидни и-мейл адреси са премахнати

en: 'Other:' comment mandatory
bg: Коментар 'Други': е задължителен

en: (Autodetect)
bg: (Автоматично засичане)

en: (Iconv Library not installed)
bg: (Библиотеката Iconv не е инсталирана)

en: (No target question)
bg: Няма целеви въпрос

en: (None)
bg: (няма)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
bg: (Изберете няколко етикетни набора като използвате Ctrl)

en: 16 or up
bg: 16 или повече

en: 1st quartile (Q1)
bg: Първа четвъртина (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
bg: CSS стил на първото предупреждение за лимита на време

en: 1st time limit warning message
bg: Първо предупредително съобщение за лимита на време

en: 1st time limit warning message display time
bg: Време на показване на първото предупредително съобщение за лимита на време

en: 1st time limit warning message timer
bg: Таймер за първо предупредително съобщение за лимита на време

en: 2nd quartile (Median)
bg: Втора четвъртина (Междинна)

en: 2nd time limit warning CSS style
bg: CSS стил на първото предупреждение за лимита на време

en: 2nd time limit warning message
bg: Второ предупредително съобщение за лимита на време

en: 2nd time limit warning message display time
bg: Време на показване на първото предупредително съобщение за лимита на време

en: 2nd time limit warning message timer
bg: Таймер за второ предупредително съобщение за лимита на време

en: 3rd quartile (Q3)
bg: Трета четвъртина (Q3)

en: 5 Point Choice
bg: 5 точков избор

en: 7bit Swedish
bg: 7bit Шведски

en: <No default value>
bg: <Няма подразбираща се стойност>

en: <no data>
bg: <няма данни>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
bg: Беше направено резервно копие на тази таблица и тя може да бъде достъпна от вашия системен администратор.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
bg: Ще бъде направено резервно копие на тази таблица ако продължите. Вашият системен администратор ще има възможност за достъп до тази таблица.

en: A database named "%s" already exists.
bg: База данни с име „%s“ вече съществува.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
bg: Деактивиран въпросник е недостъпен до всички участници (появява се само съобщение, заявяващо, че те нямат достъп до въпросника).

en: A username was not supplied or the username is invalid.
bg: Не беше предоставено потребителско име или потребителското име не е валидно.

en: AND/OR Date is
bg: И/ИЛИ Датата е

en: ARMSCII-8 Armenian
bg: ARMSCII-8 Арменски

en: Abbreviated question text
bg: Съкратен текст на въпроса

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
bg: Възможността да се променят въпроси, групи и параметри е все още ограничена.

en: Absolute value
bg: Абсолютна стойност

en: Access
bg: Достъп

en: Access denied
bg: Достъпът е отказан

en: Access denied!
bg: Достъпът е отказан!

en: Action
bg: Действие

en: Action to perform when time limit is up
bg: Действие за изпълнение при изтичане на лимита време

en: Actions
bg: Действия

en: Actions:
bg: Действия:

en: Activate Survey
bg: Активирай въпросник

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
bg: Активирайте това за да се покаже карта над полето за въвеждане, където потребителят може да избере местоположение

en: Active
bg: Активно

en: Active surveys
bg: Активни въпросници

en: Add
bg: Добавяне

en: Add a group
bg: Добавяне на група

en: Add a language:
bg: Добавете език:

en: Add a new question
bg: Добави въпрос

en: Add a prefix to the answer field
bg: Добави префикс към полето за отговор

en: Add a suffix to the answer field
bg: Добави суфикс на полето за отговор

en: Add and edit conditions
bg: Добави и редактирай състояния

en: Add answer
bg: Добавяне на отговор

en: Add condition
bg: Добави състояние

en: Add fields
bg: Добави полета

en: Add file
bg: Добавяне на файл

en: Add group
bg: Добавяне на група

en: Add language
bg: Добавяне на език

en: Add new question to group
bg: Добави нов въпрос към групата

en: Add or delete groups
bg: Да се добавят и изтриват групи

en: Add or delete questions
bg: Да се добавят и изтриват въпроси

en: Add or delete subquestions or change their codes
bg: Да се добавят и изтриват подвъпроси или да се променят техните кодове

en: Add participant
bg: Добавяне на участник

en: Add participants to survey
bg: Добавяне на участници към проучването

en: Add question
bg: Добавяне на въпрос

en: Add question group
bg: Добави група въпроси

en: Add scenario
bg: Добави сценарий

en: Add token entry
bg: Добави токен запис

en: Add user
bg: Добави потребител

en: Add user group
bg: Добави потребителска група

en: Add value
bg: Добавяне на стойност

en: Additional Languages
bg: Допълнителен език:

en: Admin login name
bg: Име на администратора

en: Admin login password
bg: Парола на администратора

en: Administration
bg: Администрация

en: Administrator email
bg: Електронна поща на администратора

en: Administrator name
bg: Име на администратора

en: Administrator name:
bg: Име на администратора:

en: Administrator:
bg: Администратор:

en: Afrikaans
bg: Бурски

en: After
bg: След

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
bg: След като сте щракнали върху бутона за запазване, можете да затворите прозореца или да продължите със попълването на проучването.

en: Albanian
bg: Албански

en: All
bg: Всички

en: All answers are already selected in this quota.
bg: Всички отговори са вече избрани в тази квота.

en: All answers meet consistency standards.
bg: Всички отговори отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All assessments meet consistency standards.
bg: Всички оценки отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All conditions in this survey have been deleted.
bg: Всички състояния в този въпросник бяха изтрити.

en: All conditions meet consistency standards.
bg: Всички условия отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All default values meet consistency standards.
bg: Всички стойности по подразбиране отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All groups meet consistency standards.
bg: Всички групи отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All in one
bg: Наведнъж

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
bg: Всички потребителски проучвания бяха прехвърлени в %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
bg: Всички стари таблици на въпросника отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All participant information is lost.
bg: Всяка информация на участника е изгубена.

en: All question attributes meet consistency standards.
bg: Всички атрибути на въпроса отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All questions meet consistency standards.
bg: Всички въпроси отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
bg: Всички въпроси, отговори и други от премахнатите езици ще бъдат изгубени. Сигурни ли сте?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
bg: Всички въпроси, групи и параметри могат да бъдат редактирани отново.

en: All quota language settings meet consistency standards.
bg: Всички езикови настройки на квотата отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All quota quota members meet consistency standards.
bg: Всички квота членове отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All quotas meet consistency standards.
bg: Всички квоти отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All responses
bg: Всички отговори

en: All survey language settings meet consistency standards.
bg: Всички езикови настройки на въпросника отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All surveys meet consistency standards.
bg: Всички въпросници отговарят на стандартите за съвместимост.

en: All tokens
bg: Всички токени

en: All users
bg: Всички потребители

en: Allow only numerical input
bg: Позволи само числен вход

en: Allow only numerical input for 'Other' text
bg: Позволи само числен вход за текст на 'Други'

en: Allowed file types
bg: Позволени типове файлове

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
bg: Позволени типове файлове отделени със запетая. Например: pdf,doc,odt

en: Always
bg: Винаги

en: Always hide this question
bg: Винаги скривай този въпрос

en: Amharic
bg: Амхарски

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
bg: Благодаря за това, че се регистрирахте за този въпросник.<br ><br >nИзпратен е и-мейл на адреса, който сте посочили в данните за контакт  във връзка с този въпросник. Моля използвайте линк-а, който се съдържа в и-мейла.<br ><br >nАдминистратор на въпросника {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})

en: An email has been sent with details about your saved survey
bg: Беше изпратен и-мейл с данните за вашето проучване.

en: An email with a generated password was sent to the user.
bg: И-мейл с генерирана парола беше изпратен на потребителя.

en: An error occurred saving a response to survey id
bg: Получена е грешка при записването на отговор в ID на въпросника

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
bg: Въпросник с изтекъл срок е недостъпен до участници (те виждат само съобщение, че въпросникът е с изтекъл срок)

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
bg: Получена е неочаквана грешка и Вашите въпроси не могат да бъдат записани.

en: Anonymized responses
bg: Анонимни отговори

en: Anonymized responses?
bg: Анонимни отговори?

en: Answer
bg: Отговор

en: Answer codes
bg: Кодове на отговори

en: Answer options
bg: Възможни отговори

en: Answer options were successfully saved.
bg: Отговорите бяха записани успешно.

en: Answer prefix
bg: Префикс на отговора

en: Answer suffix
bg: Суфикс на отговора

en: Answer was
bg: Отговорът беше

en: Answer was NOT
bg: Отговорът НЕ беше

en: Answer was greater than
bg: Отговорът беше по-голям от

en: Answer was greater than or equal to
bg: Отговорът беше по-голям или равен на

en: Answer was less than
bg: Отговорът беше по-малък от

en: Answer was less than or equal to
bg: Отговорът беше по-малък или равен на

en: Answers
bg: Отговори

en: Answers and tokens have been re-opened.
bg: Отговорите и токените са отворени отново.

en: Answers from this response
bg: Отговори от този отговор

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
bg: Отговори с код 0 (нула) или с празно поле за код не са позволени и няма да бъдат запазени

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
bg: Отговор|Ляв-плъзгач-текст|Десен-плъзгач-текст разделител на текст

en: Apr
bg: Апр

en: April
bg: април

en: Arabic
bg: Арабски

en: Arc cosine
bg: Обратна косинусова функция

en: Arc sine
bg: Обратна синусова функция

en: Arc tangent
bg: Обратна тангенсова функция

en: Arc tangent of two variables
bg: Обратна тангенсова функция на две променливи

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да *изтриете* някои непълни отговори и да върнете завършеното състояние на отговорите и токените?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете всички зададени състояния в този сценарий?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете избраните записи?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете този URL параметър?

en: Are you sure you want to delete this condition?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете това състояние?

en: Are you sure you want to delete this entry?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете този отговор?

en: Arithmetic mean
bg: Средноаритметично

en: Array
bg: Масив

en: Array (10 Point Choice)
bg: Масив (10 точки избор)

en: Array (5 Point Choice)
bg: Масив (5 точки избор)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
bg: Масив (Увеличи/Същото/Намали)

en: Array (Numbers)
bg: Масив (числа)

en: Array (Texts)
bg: Масив (Текст)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
bg: Масив (Да/Не/Несигурен)

en: Array by column
bg: Масив от колони

en: Array dual scale
bg: Двойна скала на масив

en: Array filter
bg: Филтър на масив

en: Array filter exclusion
bg: Изключване на филтър на масив

en: Arrays
bg: Масиви

en: As a last step you should clear your browser cache now.
bg: Като последна стъпка е необходимо да бъде изчистен кешът на браузъра.

en: Assessment details
bg: Подробности на оценката

en: Assessment group score
bg: Оценка на групов резултат

en: Assessment heading
bg: Заглавие на оценката

en: Assessment rules
bg: Правила за оценка

en: Assessment value
bg: Оценка на стойността

en: Assessment:
bg: Оценки:

en: Assessments
bg: Оценки

en: At beginning
bg: В началото

en: At end
bg: В края

en: Attribute field
bg: Атрибутно поле

en: Attribute name:
bg: Име на атрибута:

en: Attribute settings
bg: Настройки на атрибута:

en: Attribute type
bg: Тип на атрибута

en: Attribute type:
bg: Тип на атрибута:

en: Attribute visible:
bg: Атрибутът е видим:

en: Attributes to be created
bg: Атрибути, които да бъдат създадени

en: Aug
bg: Авг

en: August
bg: август

en: Auto
bg: Авто

en: Auto Translate
bg: Автоматичен превод

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
bg: Автоматично отметни ексклузивната опция ако всички други са отметнати

en: Autoload URL
bg: Автоматично зареждане на URL

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic (UTF-8)
bg: Автоматично (UTF-8)

en: Available languages:
bg: Налични езици:

en: Average
bg: Средно

en: Average file size
bg: Среден размер на файловете

en: Average no. of files per respondent
bg: Среден брой файлове от всеки отговарящ

en: Average size per respondent
bg: Среден размер на файл на отговарящ

en: Back
bg: Връщане

en: Back to Response Import
bg: Обратно към импортиране на отговор

en: Back to main menu
bg: Обратно към главното меню

en: Base language
bg: Основен език

en: Base language:
bg: Основен език:

en: Basic admin notification
bg: Основен уведомителен и-мейл

en: Basic email notification is sent to:
bg: Основен уведомителен и-мейл се изпраща до:

en: Basque
bg: Баскски

en: Before
bg: Преди

en: Belarusian
bg: Беларуски

en: Big5 Traditional Chinese
bg: Big5 Традиционен Китайски

en: Binary pseudo charset
bg: Двоичен псевдо набор от знаци

en: Blacklist settings
bg: Настройки на черния списък

en: Blacklisted
bg: Добавен в черния списък

en: Blacklisted participants
bg: Участниците в черния списък

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Browse
bg: Преглед

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
bg: Номерът на билда беше успешно обновен до %s.

en: Bulgarian
bg: Български

en: But this one isn't.
bg: Но това не е.

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
bg: CSS стил за текстовото съобщение, което се показва в обратния брояч по време на обратното броене

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
bg: CSS стил за 'съобщението при изтичане на лимита време'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
bg: CSS стил да бъде използван, когато е показано 'съобщението за лимита време'

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
bg: CSS стил да бъде използван, когато е показано второто 'съобщение за лимита време'

en: CSV input format
bg: Формат на вход от CSV

en: Calculate the sum of values in an array
bg: Пресмята сумата на стойностите в даден масив

en: Calculates the exponent of e
bg: Пресмята експонентата на e

en: Calculation
bg: Изчисление

en: Can't connect to the LDAP directory
bg: Неуспешно свързване към LDAP директорията

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
bg: Етикетите не могат да бъдат обновени, защото използвате дублиращи се кодове

en: Cancel
bg: Отказване

en: Cannot be changed
bg: Не може да бъде променен

en: Cannot import the VVExport file.
bg: Не мога да въведа VVExport файла.

en: Catalan
bg: Каталунски

en: Category separator
bg: Разделител на категория

en: Central participants database summary
bg: Резюме на базата данни с централните участници

en: Change log
bg: Промени дневника

en: Character set of file:
bg: Знаков набор на файла:

en: Character set of the file:
bg: Знаков набор на файл-а:

en: Check again
bg: Провери отново

en: Check any that apply
bg: отбележете приложимите отговори

en: Checkbox layout
bg: Оформление за отметки

en: Checked
bg: Отметнат

en: Checking basic requirements...
bg: Проверка на основните изисквания...

en: Checking existing LimeSurvey files...
bg: Проверка на съществуващите LimeSurvey файлове...

en: Chinese (Simplified)
bg: Китайски (опростен)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
bg: Китайски (традиционен - Хон Конг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
bg: Китайски (традиционен - Тайван)

en: Choose one of the following answers
bg: Изберете един от следните отговори.

en: Choose the CSV file to upload:
bg: Изберете CSV файл за качване:

en: Choose the file to upload:
bg: Изберете файл за качване:

en: Choose your language
bg: Изберете език

en: Clear
bg: Изчистване

en: Click here to log in.
bg: Кликнете за да се логвате

en: Click on the following button if you want to
bg: Щракнете на следния бутон ако искате да

en: Close
bg: Затвори

en: Close editor
bg: Затваряне на редактора

en: Code
bg: Код

en: Code filter
bg: Филтър на кодовете

en: Code:
bg: Код:

en: Columns
bg: Колони

en: ComfortUpdate step %s
bg: ComfortUpdate стъпка %s

en: Comma
bg: Запетая

en: Comma (,)
bg: Запетая (,)

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment only when you choose an answer.
bg: Добавете коментар само към полето, което сте избрали

en: Comments
bg: Коментари

en: Comparison operator
bg: Оператор за сравнение

en: Completed
bg: Попълнен

en: Completed responses only
bg: Само пълни отговори

en: Completed?
bg: Попълнен?

en: Conditional processing
bg: Условно обработване

en: Conditions
bg: Условия

en: Conditions designer
bg: Дизайнер на състояния

en: Configuration
bg: Конфигурация

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: Confirmation email
bg: И-мейл за потвърждение

en: Confirmation email subject
bg: Тема на и-мейл за потвърждение

en: Confirmation email subject:
bg: Тема на и-мейла за потвърждение:

en: Confirmation of your participation in our survey
bg: Потвърждение за участие в нашето проучване

en: Constant
bg: Константа

en: Continue
bg: Продължаване

en: Continue?
bg: Продължаване?

en: Convert resource links?
bg: Конвертиране на ресурсните връзки?

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy advanced settings?
bg: Копиране на разширените настройки?

en: Copy answer options?
bg: Копиране на възможностите за отговор?

en: Copy conditions
bg: Условия за копиране

en: Copy failed
bg: Копиране неуспешно

en: Copy of survey is completed.
bg: Копирането на въпросника е приключено.

en: Copy question
bg: Копирай въпрос

en: Copy subquestions?
bg: Копиране на подвъпросите?

en: Copy survey
bg: Копиране на въпросник

en: Cosine
bg: Косинус

en: Could not delete user group.
bg: Потребителската група не можа да бъде изтрита.

en: Could not delete user group. No group selected.
bg: Потребителската група не можа да бъде изтрита. Няма избрана група.

en: Could not delete user. User was not supplied.
bg: Неуспех при изтриването на потребителя. Не е подаден потребител.

en: Could not modify user data.
bg: Не може да се променят потребителските данни.

en: Count
bg: Брой

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
bg: Брой статистики за всеки въпрос само въз основа на общия брой отговори, за които въпросът е бил показан

en: Count the number of answered questions in the list
bg: Преброй броят на отговорените въпроси в списъка

en: Create
bg: Създай

en: Create a new question group inside your survey.
bg: Създай нова група въпроси вътре във въпросника.

en: Create database
bg: Създаване на базата данни

en: Create one or more questions inside the new question group.
bg: Създай един или повече въпроси вътре в новата група въпроси.

en: Create or import new label set(s)
bg: Създай или импортирай нов(и) етикетн(и) набори(и)

en: Create tokens
bg: Създай токени

en: Create, import, or copy survey
bg: Създаване, импортиране или копиране на проучване.

en: Create/edit user groups
bg: Създаване/редакция на потребителски групи

en: Created by
bg: Създадено от

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Current
bg: Текущ

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
bg: В момента няма допълнителни езици за това проучване.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
bg: В момента няма конфигурирани състояния за този въпросник.

en: Czech
bg: Чешки

en: Czech (informal)
bg: Чешки (неофициален)

en: DATA TO BE ENTERED
bg: ДА БЪДАТ ВЪВЕДЕНИ ДАННИ

en: DEC West European
bg: DEC Западноевропейски

en: Danish
bg: Датски

en: Data consistency check
bg: Проверка за съвместимост на данните

en: Data entry
bg: Въвеждане на данни

en: Data entry screen
bg: Екран за въвеждане на данни

en: Data redundancy check
bg: Проверка за излишък на данните

en: Data selection
bg: Избор на данни

en: Data selection:
bg: Избор на данни:

en: Data view control
bg: Контрол на прегледа на данните

en: Database
bg: База данни

en: Database %s has been successfully populated.
bg: Базата данни `%s` беше успешно запълнена.

en: Database configuration
bg: Конфигурация на базата данни

en: Database doesn't exist!
bg: Базата данни не съществува!

en: Database has been created.
bg: Базата данни беше създадена.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
bg: Базата данни беше успешно надградена до версия %s

en: Database location
bg: Местоположение на базата данни

en: Database name
bg: Име на базата данни

en: Database password
bg: Парола на базата данни

en: Database settings
bg: Настройки на базата данни

en: Database type
bg: Тип на базата данни

en: Database upgrade
bg: Обновяване на базата данни

en: Database user
bg: Потребител на базата данни

en: Date
bg: Дата

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
bg: Дата (YYYY-MM-DD) е

en: Date added
bg: Дата на добавяне

en: Date format:
bg: Формат на датата:

en: Date is
bg: Датата е

en: Date last action
bg: Дата на последното действие

en: Date stamp?
bg: Печат с дата?

en: Date started
bg: Дата на започване

en: Date submitted
bg: Дата на подаване

en: Date/Time
bg: Дата/Час

en: Date/Time format
bg: Дата/Час формат

en: Datestamp
bg: Дата на печат

en: Day
bg: Ден

en: Deactivate Survey
bg: Деактивиране на въпросника

en: Deactivate survey
bg: Деактивирайте проучване

en: Deactivated result tables
bg: Дезактивирани таблици с резултати

en: Deactivation
bg: Деактивация

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
bg: Драги {FIRSTNAME},
    
    Накоро ви поканихме да участвате във въпросник.
    
    Отбелязваме, че все още не сте завършили въпросника и желаем да напомним, че въпросникът е все още наличен ако желаете да участвате.
    
    Въпросникът е със заглавие:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    За да участвате, щракнете на линка по-долу.
    
    Искрено ваш,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Щракнете тук, за да попълните въпросника:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
bg: Уважаеми {FIRSTNAME},
    
    Вие, или някой ползващ Вашият и-мейл, се е регистрирал за участие в проучването {SURVEYNAME}.
    
    За да попълните проучването, Кликнете върху следния УРЛ:
    
    {SURVEYURL}
    
    Ако имате въпроси по проучването, или ако не сте се регистрирали за участие а считате че това е грешка, моля свържете се с {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
bg: Уважаеми {FIRSTNAME},
    
    Този и-мейл е в потвърждение на това, че сте приключили проучването {SURVEYNAME} и отговорите Ви са запазени. Благодарим за участието.
    
    Ако имате въпроси свързани с този и-мейл, моля свържете се с {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.
    
    С Уважение,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
bg: Уважаеми/а {FIRSTNAME},
    
    Вие сте поканен/а да участвате в проучване.
    
    Проучването се нарича:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    За да участвате последвайте линка по-долу.
    
    Поздрави,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Участвайте в проучването от този адрес:
    {SURVEYURL}

en: Dec
bg: Дек

en: December
bg: декември

en: Decimal mark:
bg: Десетична запетая:

en: Decrease
bg: Намалява

en: Default
bg: Подразбиране

en: Default HTML editor mode:
bg: Режим на подразбиращ се HTML редактор:

en: Default answer for scale %s:
bg: Подразбиращ се отговор за скала %s:

en: Default answer value:
bg: Стойност по подразбиране на отговора:

en: Default answers
bg: Отговори по подразбиране

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Default position
bg: Местоположение по подразбиране

en: Default scenario
bg: Сценарий по подразбиране

en: Default site admin email:
bg: Администраторски и-мейл по подразбиране:

en: Default site bounce email:
bg: Подразбиращ се за сайта и-мейл за връщане при грешка:

en: Default site language:
bg: Език по подразбиране в сайта:

en: Default theme:
bg: Тема по подразбиране:

en: Default value for option 'Other':
bg: Подразбираща се стойност за опция 'Други':

en: Default value settings were successfully saved.
bg: Стойностите по подразбиране бяха записани успешно.

en: Default value:
bg: Стойност по подразбиране:

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete User
bg: Изтрий потреб

en: Delete all conditions
bg: Изтрий всички състояния

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
bg: Изтриване на всички непълни отговори, за които съответства токен, за който е вече записан пълен отговор

en: Delete checked items!
bg: Изтрий маркираните елементи!

en: Delete current question group
bg: Изтрий групата

en: Delete label set
bg: Изтрий етикетен набор

en: Delete marked responses
bg: Изтрий маркираните отговори

en: Delete survey
bg: Изтрий въпросник

en: Delete the selected entries
bg: Изтрий избраните записи

en: Delete this entry
bg: Изтриване на отговор

en: Delete this response
bg: Изтрий този отговор

en: Delete this user
bg: Изтрий този потребител

en: Delete user
bg: Изтрий потребител

en: Delete value
bg: Изтриване на стойността

en: Deleting User
bg: Изтриване на потребителя

en: Deleting answers: %u answers deleted
bg: Изтриване на отговори: %u изтрити отговори

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
bg: Изтриване на оценки: %u изтрити оценки

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
bg: Изтриване на условия: %u изтрити условия

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
bg: Изтриване атрибути на въпрос: %u изтрити

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
bg: Изтриване на настройките на езици на проучването: %u изтрити настройки на езици

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
bg: Изтриване на проучване: %u изтрити проучвания

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
bg: Изтриването на тази група ще изтрие също така всички въпроси и отговори, които тя съдържа. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
bg: Демо режим: Качването на файлове е изключено в тази система.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
bg: Демо режим: Качването на темплейти е изключено.

en: Description
bg: Описание

en: Description of the survey
bg: Описание на проучването

en: Description:
bg: Описание:

en: Detailed Error
bg: Детайлна грешка

en: Detailed admin notification
bg: Детайлен уведомителен и-мейл

en: Detailed admin notification subject:
bg: Тема на подробен уведомителен и-мейл:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
bg: Подробен уведомителен и-мейл се изпраща до:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
bg: Определя дали дадена променлива се счита за празна

en: Did Not Save
bg: Не е записан

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
bg: Директория с името `%s` вече съществува - изберете друго име

en: Disable only
bg: Само изключване

en: Disable the next button until time limit expires
bg: Изключване на следващия бутон до изтичането на лимита време

en: Disable the prev button until the time limit expires
bg: Изключване на предишния бутон до изтичането на лимита време

en: Disabled
bg: Неактивен

en: Display
bg: Покажи

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
bg: Покажи 'предупреждение за лимита време', когато има толкова оставащи секунди в обратното броене (няма да се показва съобщение ако е оставено празно)

en: Display columns
bg: Покажи колоните

en: Display map
bg: Показване на карта

en: Display min and max value under the slider
bg: Покажи минимална и максимална стойност под плъзгача

en: Display rows
bg: Покажи редовете

en: Display slider min and max value
bg: Покажи минималната и максималната стойност на плъзгача

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
bg: Покажи 'съобщение за изтичане на лимита време', секунди преди изпълнението на 'действието след свършване на лимита време' (1 секунда по подразбиране, ако е оставено празно)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
bg: Покажи второ 'предупреждение за лимита време', когато има толкова оставащи секунди в обратното броене (няма да се показва съобщение ако е оставено празно)

en: Display:
bg: Покажи:

en: Do you really want to delete all marked responses?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете всички маркирани отговори?

en: Do you really want to delete this label set?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете този набор от етикети?

en: Do you really want to delete this response?
bg: Наистина ли желаете да изтриете този отговор?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
bg: Желаете ли да попълните базата данни като създадете необходимите таблици?

en: Don't import if label set already exists:
bg: НЕ импортирай ако етикетния набор вече съществува:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
bg: Готово. Изпробвайте вашия въпросник чрез иконата %s.

en: Dot (.)
bg: Точка (.)

en: Download
bg: Изтегляне

en: Download all files in this response as a zip file
bg: Свали всички файлове в този отговор като един ZIP архив

en: Download marked files
bg: Изтегляне на маркираните файлове

en: Download the data and the syntax file.
bg: Изтегляне на данните и синтактичния файл.

en: Dropdown separator
bg: Разделител за падащи менюта

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
bg: Открити са дублиращи се кодове, тези записи няма да бъдат обновени

en: Duplicate records removed
bg: Премахнати са дублиращите се записи

en: Duplicates are determined by:
bg: Дупликатите се определят от:

en: Dutch
bg: Холандски

en: Dutch (informal)
bg: Холандски (неофициален)

en: ERROR MESSAGE
bg: СЪОБЩЕНИЕ ЗА ГРЕШКА

en: EUC-JP Japanese
bg: EUC-JP Японски

en: EUC-KR Korean
bg: EUC-KR Корейски

en: Each answer must be %s
bg: Всеки отговор трябва да е %s

en: Each answer must be at least %s
bg: Всеки отговор трябва да бъде най-малко %s

en: Each answer must be at most %s
bg: Всеки отговор трябва да бъде най-много %s

en: Each answer must be between %s and %s
bg: Всеки отговор трябва да бъде между %s и %s

en: Earlier than:
bg: По-рано от:

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Group
bg: Редактирай група

en: Edit answer options
bg: Редактирай отговорите

en: Edit answer options for this question
bg: Редактирай опциите за отговор на този въпрос

en: Edit attribute
bg: Редактиране на атрибут

en: Edit condition
bg: Редактирай състояние

en: Edit current question group
bg: Редакция на тази група

en: Edit default answer values
bg: Редкатирай подразбиращите се стойности за отговор

en: Edit email templates
bg: Редактирай темплейти за и-мейл

en: Edit label set
bg: Редактирай етикетен набор

en: Edit label sets
bg: Редактирай етикетните набори

en: Edit permissions
bg: Редактирай правата

en: Edit question
bg: Редактирай въпрос

en: Edit quota
bg: Редактирай квота

en: Edit response URL
bg: Линк за редактиране на отговор

en: Edit subquestions
bg: Редактирай подвъпроси

en: Edit subquestions for this question
bg: Редактирай подвъпросите на този въпрос

en: Edit survey permissions
bg: Редактирай правата на проучването

en: Edit survey permissions for group %s
bg: Редактирай правата на група %s

en: Edit survey permissions for user %s
bg: Редактирай правата на потребител %s

en: Edit survey settings
bg: Редактирай настройките на въпросника

en: Edit this entry
bg: Редакция на отговор

en: Edit this response
bg: Редактирай този отговор

en: Edit this token
bg: Редактирай този токен

en: Edit this user
bg: Редактирай този потребител

en: Edit value
bg: Редактиране на стойността

en: Editing
bg: Редактиране

en: Editing %s
bg: Редактиране на %s

en: Editing response (ID %s)
bg: Редакция на отговор (ID %s)

en: Editing user
bg: Редактиране на потребител

en: Editing user group (Owner: %s)
bg: Редактиране на потребителска група (Собственик: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
bg: Вероятно сте били неактивен дълго време, или не сте разрешили кукита (cookies) в браузър-а, или има проблем с връзката.

en: Email
bg: Имейл

en: Email address
bg: Адрес за е-поща

en: Email address is not valid.
bg: И-мейлът не е валиден.

en: Email address of the survey administrator
bg: И-мейл адрес на администратора

en: Email batch size:
bg: Размер на и-мейл партидата:

en: Email from the token
bg: И-мейл от токена

en: Email method:
bg: И-мейл метод:

en: Email settings
bg: Настройки на и-мейл

en: Email status
bg: И-мейл статус

en: Email templates
bg: Темплейти за и-мейл

en: Email templates successfully saved.
bg: И-мейл шаблоните бяха запазени успешно.

en: Email to %s failed. Error Message:
bg: Пращането на и-мейл до %s се провали. Съобщение на грешка:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
bg: Изпращането на и-мейл до {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) закъсня: Токенът не е вече валиден.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
bg: Изпращането на и-мейл до {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) пропуснато: Токенът повече не е валиден.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
bg: Пращането на  и-мейл до {NAME} ({EMAIL}) се провали.

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
bg: И-мейлът не беше изпратен, защото е активиран демо режим

en: Email:
bg: И-мейл:

en: Encryption type:
bg: Тип на криптиране:

en: End URL:
bg: Изходящ URL:

en: End message:
bg: Съобщение на края:

en: End tour
bg: Приключване на обиколката

en: English
bg: Английски

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
bg: Осигури минимален брой на възможни отговори (0=без ограничение)

en: Enter a header text for the first scale
bg: Въведете заглавен текст за първа скала

en: Enter a header text for the second scale
bg: Въведете заглавен текст за втора скала

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
bg: Въведете име и парола за проучването и натиснете 'Запази' по-долу.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
bg: Попълнете своите данни по-долу и веднага ще Ви бъде изпратен и-мейл,съдържащ линк към въпросника.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
bg: Въведете вашето име на хост и порт, например: my.smtp.com:25

en: Enter your labels:
bg: Въведете вашите етикети:

en: Equals
bg: Равно

en: Equals sum value
bg: Равна на сумата стойност

en: Equals:
bg: Равно на:

en: Equation
bg: Уравнение

en: Error
bg: Грешка

en: Error Files List
bg: Списък грешни файлове

en: Error saving results
bg: Грешка при записването на резултатите

en: Error!
bg: Грешка!

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
bg: Грешка: 'other' е запазена дума.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
bg: Грешка: Темата „%s“ не е инсталирана.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
bg: Грешка: Няма отговори на този въпрос или те не съществуват на този език.

en: Error: There are no answers defined for this question.
bg: Грешка: Няма дефинирани отговори за този въпрос.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
bg: Грешка: Вие се опитвате да използвате дублирани кодове за отговор.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
bg: Грешка: Вие се опитвате да използвате дублиращи се кодове за етикет.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
bg: Грешка: Вие се опитвате да използвате дублирани кодове на подвъпросите.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
bg: Грешка: Трябва да въведете групово заглавие за всеки език.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
bg: Грешка: Трябва да въведете име за този етикетен набор.

en: Estonian
bg: Естонски

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
bg: Всичко изглежда наред. Моля преминете към следващата стъпка.

en: Example data
bg: Примерни данни

en: Exclude answers?
bg: Изключи отговори?

en: Exclude quotas?
bg: Изключи квоти?

en: Exclude record IDs?
bg: Изключи записи?

en: Exclusive option
bg: Изключителен вариант

en: Existing LID: %s
bg: Съществуващ LID: %s

en: Exit and clear survey
bg: Излизане и изчистване на проучването

en: Expiration
bg: Приключва на

en: Expire survey
bg: Приключи проучване

en: Expired
bg: Приключило

en: Expiry date/time:
bg: Активно до дата/час:

en: Exponential expression
bg: Показателен израз

en: Export
bg: Изнеси

en: Export VV file
bg: Изнеси VV файл

en: Export a VV survey file
bg: Изнеси VV файл за въпросник

en: Export data
bg: Експорт на данни:

en: Export multiple label sets
bg: Изнеси няколко етикетни набора

en: Export results
bg: Експорт на резултати

en: Export selected label sets
bg: Изнеси избраните етикетни набора

en: Export survey
bg: Изнасяне на проучването

en: Export survey results
bg: Изнасяне на резултатите от проучването

en: Export syntax
bg: Изнеси синтаксис

en: Export this label set
bg: Изнеси този набор от етикети

en: Export this question group
bg: Експорт на тази група

en: Export tokens
bg: Изнеси токени

en: Failed
bg: Проблем

en: Failed to add user
bg: Грешка при добавяне на потребител

en: Failed to add user.
bg: Не може да се добави потребител.

en: Failed to create token entries
bg: Неуспех при създаването на токен записи

en: Failed to delete answer
bg: Неуспех при изтриването на отговора

en: Failed to open the uploaded file!
bg: Неуспех при отварянето на качения файл!

en: Failed to update answers
bg: Неуспех при актуализирането на отговорите

en: Failed to update survey permissions!
bg: Грешка при актуализирането на правата на проучването!

en: Fax to:
bg: Факс до:

en: Feb
bg: Фев

en: February
bg: февруари

en: Female
bg: Жена

en: Field description
bg: Описание на полето

en: File
bg: Файл

en: File %s deleted
bg: Файл %s изтрит

en: File %s uploaded
bg: Файлът %s беше качен

en: File metadata
bg: Метаданни на файла

en: File name
bg: Име на файла

en: File upload
bg: Качване на файл

en: File upload succeeded.
bg: Файлът качен успешно

en: Files
bg: Файлове

en: Filter HTML for XSS:
bg: Филтрирай HTML за XSS:

en: Filter blank email addresses:
bg: Филтрирай празните и-мейл адреси:

en: Filter duplicate records:
bg: Филтрирай дублиращите се записи:

en: Filter the available answers by this value
bg: Филтрирай наличните отговори по тази стойност

en: Filtered from statistics script
bg: Филтър от статистиката

en: Finalize response submission
bg: Финализиране на въвеждане на отговорите

en: Find first occurrence of a string
bg: Намира първата поява на даден низ

en: Find highest value
bg: Намери най-голямата стойност

en: Find lowest value
bg: Намери най-малката стойност

en: Find position of first occurrence of a string
bg: Намира позицията на първата поява на даден низ

en: Find whether the type of a variable is string
bg: Намира дали дадена променлива е от тип string.

en: Finds whether a value is not a number
bg: Намира дали дадена стойност не е число

en: Finds whether a variable is NULL
bg: Намира дали дадена променлива е NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
bg: Намира дали дадена променлива е число или числов низ.

en: Finds whether the type of a variable is float
bg: Намира дали типът на дадена променлива е от тип плаваща запетая

en: Finnish
bg: Фински

en: First choice
bg: Първи избор

en: First name
bg: Собствено име

en: First name from token
bg: Първо име от токена

en: Follow the following link to update it
bg: Следвайте следния линк за да го актуализирате

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
bg: Следният въпросник не е активен, но може да се регистрирате за него.

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
bg: За лесно отваряне в MS Excel, сменете разширението от 'tab' на 'txt'

en: Forbidden Extension
bg: Забранено разширение

en: Force HTTPS:
bg: Принуди използването на HTTPS:

en: Forgot your password?
bg: Забравена парола?

en: Format
bg: Формат

en: Format a GMT date/time
bg: Форматирай GMT дата/час

en: Format a local date/time
bg: Форматирай локална дата/час

en: Format a local time/date as integer
bg: Форматирай локалното време/дата като целочислена стойнсост

en: Format:
bg: Формат

en: Format: %s
bg: Формат: %s

en: Found
bg: Намерен

en: Found & writable
bg: Намерен и записваем

en: French
bg: Френски

en: Full
bg: Пълен

en: Full answers
bg: Пълни отговори

en: Full name
bg: Пълно име

en: Full names
bg: Пълни имена

en: Full question text
bg: Пълен текст на въпроса

en: Full template editor
bg: Пълен шаблонен редактор

en: Function does not support %s arguments
bg: Функцията не поддържа %s аргумента

en: GB2312 Simplified Chinese
bg: GB2312 Опростен Китайски

en: GBK Simplified Chinese
bg: GBK Опростен Китайски

en: GEOSTD8 Georgian
bg: GEOSTD8 Грузински

en: Galician
bg: Галисийски

en: Gender
bg: Пол

en: General
bg: Общо

en: General filters
bg: Общи филтри

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Generate a random integer
bg: Генерира произволно целочислено число

en: Generate tokens
bg: Генерирай токени

en: German
bg: Немски

en: German (informal)
bg: Немски (неофициален)

en: Get string length
bg: Вземи дължината на низ

en: Get the integer value of a variable
bg: Взима целочислената стойност на променлива

en: Get value of pi
bg: Взима стойността на Пи

en: Global settings
bg: Глобални настройки

en: Global settings were saved.
bg: Глобалните настройки бяха запазени.

en: Go to question
bg: Отиди на въпрос

en: Go to question group
bg: Отиди на група въпроси

en: Go to survey
bg: Отиди на въпросник

en: Google Maps
bg: Гугъл Карти

en: Google Maps API key:
bg: Ключ за API на Гугъл Карти

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Greater than (Strings)
bg: По-голямо от

en: Greater than or equal to
bg: По-голямо или равно на

en: Greater than or equal to (Strings)
bg: По-голямо или равно на

en: Greater than:
bg: По-голямо от:

en: Greek
bg: Гръцки

en: Group
bg: Група

en: Group 1: The first lot of questions
bg: Група 1: Първите много въпроси

en: Group by Group
bg: Група по група

en: Group could not be deleted
bg: Групата не може да бъде изтрита.

en: Group description
bg: Описание на групата

en: Group member can only see own group:
bg: Членът на групата може да вижда само своята група:

en: Group not found.
bg: Групата не беше открита.

en: Group of checkboxes
bg: Група от отметки

en: Group time
bg: Време на групата

en: HP West European
bg: HP Западноевропейски

en: HTML editor
bg: HTML редактор

en: Header for first scale
bg: Заглавие за първа скала

en: Header for second scale
bg: Заглавие за втора скала

en: Heading
bg: Заглавие

en: Headings
bg: Заглавия

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hello %s,
bg: Здравей %s,

en: Help about this question
bg: Помощ за този въпрос

en: Help:
bg: Помощ:

en: Hide advanced settings
bg: Скрий разширени настройки

en: Hide both
bg: Скрий и двете

en: Hide both (Forced by the system administrator)
bg: Скрий и двете (наложено от администратора)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
bg: Скрий съвета, който нормално се показва с отговор

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
bg: Скрий този въпрос по всяко време. Това е полезно за включване на данни чрез предварително попълване на отговор.

en: Hide tip
bg: Скрий съвета

en: Hindi
bg: Хинди

en: Hour
bg: Час

en: How many rows to display
bg: Колко реда да бъдат показани

en: Huge Free Text
bg: Огромен свободен текст

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: I accept
bg: Приемам

en: ID: %s
bg: Номер: %s

en: IP Addresses will be logged
bg: ИП адреса ще се запише

en: IP address
bg: IP адрес

en: ISO 8859-7 Greek
bg: ISO 8859-7 Гръцки

en: ISO 8859-8 Hebrew
bg: ISO 8859-8 Иврит

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Identifier
bg: Идентификатор

en: Identifier:
bg: Идентификатор:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
bg: Ако се показват грешки, може да се наложи този скрипт да се изпълни многократно.

en: If necessary the database will be updated.
bg: Базата данни ще бъде актуализирана ако е нужно.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
bg: Ако един от подвъпросите е маркиран, то тази стойност се добавя като оценка за всеки маркиран повъпрос.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
bg: Ако линкът не работи и вие включите HTTPS, LimeSurvey ще стане недостъпен.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
bg: Ако участникът маркира всички опции, демаркирай ги и отметни опцията конфигурирана като "Ексклузивна опция"

en: If tokens are used, the public may register for this survey
bg: Ако се използват токени, обществеността може да се регистрира за този въпросник

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
bg: Ако Вие ще използвате токен функциите или уведомителни и-мейли, е необходимо да впишете и-мейл адрес на администратора.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
bg: Ако избирате '%s' тогава моля, попълнете Вашия отговор в полето.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
bg: Ако изтриете тази таблица, повече няма да бъдат нужни токени за достъп до този въпросник.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
bg: Ако не желаете да участвате в проучването и не желаете да получавате други покани, моля последвайте този линк:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
bg: Ако въведете и-мейл, данните ще ви бъдат изпратени.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
bg: Ако имате някакви въпроси относно този и-мейл, не се колебайте се свържете с администратора на сайта на адрес %s. Благодарим ви!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
bg: Ако сте получили токен (идентификационен знак), моля въведете го в реда по-долу и натиснете "Продължи".

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
bg: Ако превключите на и-мейл режим, ще трябва прегледате вашите и-мейл темплейти, дали отговарят на новия формат

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
bg: Ако включите опцията -Анонимни отговори- и създадете токен таблица,  LimeSurvey ще маркира завършените токени с 'Y' вместо с дата/време, за да осигури анонимността на вашите участници.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
bg: Ако желаете, можете да качите още %s файл(а); в противен случай можете да се върнете към проучването.

en: Import
bg: Импорт

en: Import CSV
bg: Внеси CSV файл (Comma-Separated файл)

en: Import Label Set
bg: Импортиране на набор от етикети

en: Import VV file
bg: Импортирай VV файл

en: Import a VV response data file
bg: Внесете VV файл с отговор(и)

en: Import a VV survey file
bg: Въведи VV файл на проучване

en: Import as not finalized answers?
bg: Импортирай като нефинализирани отговори

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
bg: Внасянето беше неуспешно. Посочен е невалиден тип файл '%s'.

en: Import label set(s)
bg: Импортирай етикетния/те набор(и)

en: Import of label set(s) is completed.
bg: Импортирането на етикетния/те набор(и) приключи.

en: Import of survey is completed.
bg: Импортирането на въпросника е завършено.

en: Import old tokens
bg: Импортирай стари токени

en: Import question group
bg: Импортирай група въпроси

en: Import resources ZIP archive
bg: Внасяне на архивен ZIP ресурс

en: Import responses from a deactivated survey table
bg: Импортирай отговори от дезактивирана таблица на проучване

en: Import survey
bg: Импорт на въпросник

en: Import survey data
bg: Въвдете информацията от проучването

en: Import survey resources
bg: Импортиране на ресурси от проучване

en: Important instructions
bg: Важни инструкции

en: Imported Files List
bg: Списък въведени файлове

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
bg: Изтриването на тази група е невъзможно, защото има поне един въпрос, който зависи от нейното съдържание

en: Inactive
bg: Неактивно

en: Include:
bg: Включи:

en: Incomplete responses only
bg: Само непълни отговори

en: Incorrect permissions in your %s folder.
bg: Неточни разрешения във вашата %s директория.

en: Incorrect username and/or password!
bg: Неправилно потребителско име и / или парола!

en: Increase
bg: Увеличава

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
bg: Първоначалният Суперадминистратор не може да бъде изтрит!

en: Inline HTML editor
bg: Вграден HTML редактор

en: Input
bg: Вход

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
bg: Вмъкни нова страница преди този въпрос в прегледа за принтиране, чрез задаването на това на Да.

en: Insert page break in printable view
bg: Вмъкни нова страница в прегледа за принтиране

en: Install
bg: Инсталиране

en: Instructions for the impatient
bg: Инструкции за нетърпеливите

en: Integer only
bg: Само цели числа

en: Interfaces
bg: Интерфейси

en: Interview time
bg: Време за интервю

en: Invalid survey ID
bg: Невалиден номер на проучване

en: Invitation
bg: Покана

en: Invitation email
bg: И-мейл за покана

en: Invitation email subject
bg: Тема на и-мейла за покана

en: Invitation email subject:
bg: Тема на и-мейла за покана:

en: Invitation email:
bg: И-мейл за покана:

en: Invitation sent date
bg: Дата на изпращане на поканата

en: Invitation sent to:
bg: Поканата е изпратена до:

en: Invitation sent?
bg: Поканата изпратена?

en: Invitation status:
bg: Статус на покана:

en: Invitation to participate in a survey
bg: Покана за участие в проучване

en: Invited
bg: Поканен

en: Irish
bg: Ирландски

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
bg: Участникът задължен ли е да напише коментар към каченият файл?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
bg: Участникът задължен ли е да напише заглавие към каченият файл?

en: It is presented group by group.
bg: Показва се група по група

en: It is presented on one single page.
bg: Показва се като страница

en: It is presented question by question.
bg: Показва се въпрос по въпрос

en: It uses cookies for access control.
bg: Използва бисквитки за контрол на достъпа.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
bg: То също така ще изтрие всички ресурси и файлове, които са качени за това проучване

en: Italian
bg: Италиански

en: Italian (informal)
bg: Италиански (неофициален)

en: Iterate survey
bg: Превърти въпросника

en: Jan
bg: Яну

en: January
bg: януари

en: Japanese
bg: Японски

en: Jul
bg: Юли

en: July
bg: юли

en: Jun
bg: Юни

en: June
bg: юни

en: KOI8-R Relcom Russian
bg: KOI8-R Relcom Руски

en: KOI8-U Ukrainian
bg: KOI8-U Украински

en: Korean
bg: Корейски

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
bg: LDAP е изключен или няма дефинирана LDAP заявка.

en: Label
bg: Етикет

en: Label %s
bg: Етикет %s

en: Label for 'Other:' option
bg: Заглавие за опцията 'Други':

en: Label set browser
bg: Набор от етикети на браузера

en: Label set import summary
bg: Резюме на импортирането на етикетните набори

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
bg: Етикетният набор не беше импортиран, защото вече съществува същият етикетен набор.

en: Label sets
bg: Етикетни набори

en: Label:
bg: Етикет:

en: Labels
bg: Етикети

en: Labels sucessfully updated
bg: Етикетите са успешно обновени

en: Language
bg: Език

en: Language Switch
bg: Смяна на езика

en: Language code
bg: Езиков код

en: Language:
bg: Език:

en: Languages
bg: Езици

en: Languages:
bg: Езици:

en: Last name
bg: Фамилия

en: Last name from token
bg: Фамилия от токена

en: Last page
bg: Последна страница

en: Later than:
bg: По-късно от:

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Less than
bg: По-малко от

en: Less than (Strings)
bg: По-малко от

en: Less than or equal to
bg: По-малко или равно на

en: Less than or equal to (Strings)
bg: По-малко или равно на

en: Less than:
bg: По-малко от:

en: License
bg: Лиценз

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
bg: LimeSurvey може да опита да създаде тази база данни.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
bg: LimeSurvey се инсталира успешно.

en: LimeSurvey installer
bg: LimeSurvey инсталатор

en: LimeSurvey online manual
bg: Онлайн ръководство на LimeSurvey

en: LimeSurvey version
bg: Версия на LimeSurvey

en: Limit
bg: Лимит

en: Limit the number of possible answers
bg: Ограничи броя на възможните отговори

en: Limit time to answer question (in seconds)
bg: Лимит време за отговор на въпрос (в секунди)

en: List
bg: Списък

en: List (Dropdown)
bg: Списък (Падащо меню)

en: List (Radio)
bg: Списък (Радио бутони)

en: List survey publicly:
bg: Публичен въпросник:

en: List with comment
bg: Списък с коментар

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Load
bg: Зареждане

en: Loading translations
bg: Зареждане на преводите

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Location
bg: Местоположение

en: Log in
bg: Влизане

en: Logic
bg: Логика

en: Logout
bg: Изход

en: Logout successful.
bg: Излязохте успешно.

en: Long Free Text
bg: Дълъг свободен текст

en: Mac Central European
bg: Mac Централноевропейски

en: Mac West European
bg: Mac Западноевропейски

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Mail to all Members
bg: Прати и-мейл на всички членове

en: Main Admin Screen
bg: Основен админ екран

en: Make a comment on your choice here:
bg: Коментирайте своя избор тук

en: Make a string lowercase
bg: Превръща всички букви в даден низ в малки букви

en: Make a string uppercase
bg: Превръща всички букви в даден низ в главни букви

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
bg: Направи полето за коментар 'Други': задължителна, когато опцията 'Други': е активна

en: Malay
bg: Малайски

en: Male
bg: Мъж

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Mandatory Question
bg: Задължителен въпрос

en: Mandatory fields:
bg: Задължителни полета:

en: Mandatory:
bg: Задължително:

en: Mandatory?
bg: Задължителен?

en: Map height
bg: Височина на картата

en: Map width
bg: Ширина на картата

en: Mar
bg: Мар

en: March
bg: март

en: Max number of files
bg: Максимален брой файлове

en: Maximum
bg: Максимум

en: Maximum answers
bg: Максимум отговори

en: Maximum characters
bg: Максимален брой символи

en: Maximum characters allowed
bg: Максимален позволен брой символи

en: Maximum file size allowed (in KB)
bg: Максимален позволен размер на файл (в килобайти)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
bg: Максимален брой фаилове, които участникът може да качи за този въпрос

en: Maximum sum value
bg: Максимална стойност на сумата

en: Maximum sum value of multiple numeric input
bg: Максимална стойност на сумата на множеството числен вход

en: Maximum value
bg: Максимум стойност

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
bg: Максимална стойност за въпрос от тип масив(мулти-гъвкав)

en: Maximum value of the numeric input
bg: Максимална стойност на числения вход

en: May
bg: Май

en: Maybe you don't have permission.
bg: Може би нямате права.

en: Message
bg: Съобщение

en: Message:
bg: Съобщение:

en: Min number of files
bg: Минимален брой файлове

en: Minimum
bg: Минимум

en: Minimum answers
bg: Минимум отговори

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
bg: Минимален брой файлове, които участникът трябва да качи за този въпрос

en: Minimum requirements
bg: Минимални изисквания

en: Minimum sum value
bg: Минимална стойност на сумата

en: Minimum value
bg: Минимум стойност

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
bg: Минимална стойност за въпрос от тип масив(мулти-гъвкав)

en: Minimum value of the numeric input
bg: Максимална стойност на числения вход

en: Minute
bg: Минута

en: Minute step interval
bg: Интервал минута

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Month
bg: Месец

en: Month display style
bg: Стил на показване на месеца

en: Move on without warning
bg: Преминете без предупреждение

en: Moving user templates to new location at %s...
bg: Преместване на потребителските шаблони на ново местоположение, намиращо се в %s

en: Multiple Numerical Input
bg: Многоброен числен вход

en: Multiple Short Text
bg: Множество кратки текстове

en: Multiple choice
bg: Множество възможности

en: Multiple choice questions
bg: Въпроси с няколко възможни отговора

en: Multiple choice with comments
bg: Множество възможности с коментари

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
bg: Сумата на множеството числени входа трябва да е равна на тази стойност

en: My account
bg: Моята сметка

en: My profile
bg: Моят профил

en: Name
bg: Име

en: Name of the survey
bg: Име на проучването

en: Name of the survey administrator
bg: Име на администратора на проучването

en: Name:
bg: Име:

en: New answer option
bg: Нов отговор

en: New files were successfully installed.
bg: Новите файлове бяха успешно инсталирани.

en: New files will be downloaded and installed.
bg: Новите файлове ще бъдат изтеглени и инсталирани.

en: New password: %s
bg: Нова парола: %s

en: New question group was saved.
bg: Новата група с въпроси бе запазена.

en: New quota
bg: Нова квота

en: New survey title:
bg: Ново заглавие на въпросника:

en: Next
bg: Следващ

en: Next choice
bg: Следващ избор

en: No
bg: Не

en: No (Forced by the system administrator)
bg: Не (наложено от администратора)

en: No CFIELDNAME field set!
bg: Няма зададено CFIELDNAME поле!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
bg: Не е предоставена GID (Група). Въпросът не може да се импортира

en: No HTML editor
bg: Без HTML редактор

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
bg: Не е предоставен SID (Въпросник). Въпросът не може да се импортира.

en: No Username selected.
bg: Не е избрано потребителско име.

en: No answer
bg: Няма отговор

en: No available surveys
bg: Няма налични проучвания

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
bg: Никакви състояния не можаха да бъдат копирани (заради дублирания)

en: No database action required!
bg: Не се изисква действие от базата данни!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
bg: Не е нужен код за покана, за да се завърши въпросникът.

en: No matching CFIELDNAME group!
bg: Няма съвпадаща CFIELDNAME група!

en: No matching CQID
bg: Няма съвпадащ CQID

en: No matching group
bg: Няма съвпадаща група

en: No matching question
bg: Няма съответстващ въпрос

en: No matching survey
bg: Няма съответстващ въпросник.

en: No of surveys
bg: Брой на въпросниците

en: No participant information lost.
bg: Няма загуба при информацията на участника

en: No quotas have been set for this survey
bg: Няма квота за този въпросник

en: No reminder(s) sent
bg: Няма изпратен(и) напомняния

en: No replacement variable available for this field
bg: Няма налична заместваща променлива за това поле

en: No responses are lost.
bg: Не са загубени отговори

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
bg: Не е предоставен идентификационен номер на проучването.Не може да се копира проучването

en: No, thanks.
bg: Не, благодаря.

en: Nominal
bg: Номинален

en: None
bg: Не

en: Norwegian (Bokmal)
bg: Норвежки (Букмол)

en: Norwegian (Nynorsk)
bg: Норвежки (съвременен)

en: Not Selected
bg: Не е избрано

en: Not completed or Not displayed
bg: Не е завършено или не се показва

en: Not displayed
bg: Не се показва

en: Not enough values for calculation
bg: Няма достатъчно стойности за изчисляване

en: Not equal to
bg: Не е равно на

en: Not found
bg: Не е намерен

en: Not imported label sets
bg: Невнесени етикетни набори

en: Not invited
bg: Не е поканен

en: Not started
bg: Не е започнат

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
bg: Имайте предвид, че тази секция за оценка ще се показва само ако са зададени правила за оценка и режимът за оценка е активиран.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
bg: Имайте предвид, че не можете да отмените изтриване ако продължите. Данните ще бъдат унищожени.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
bg: Забележка: Всички полета означени с (*) са задължителни.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
bg: Забележка: Демо режимът е активиран. Маркираните (*) настройки не могат да бъдат променени.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
bg: Забележка: Ако при дезактивирането на този въпросник възникне грешка, възможно е да възстановите данните лесно ако не направите промени по структурата на въпросника. Вижте документацията на LimeSurvey за повече информация.

en: Nothing to translate on this page
bg: Няма нищо за превод на тази страница

en: Notification & data management
bg: Уведомяване и управление на данни

en: Nov
bg: Ное

en: November
bg: ноември

en: Null values are ignored in calculations
bg: Нулевите стойности се игнорират в изчисленията

en: Number greater than
bg: Число по-голямо от

en: Number less than
bg: Число по-малко от

en: Number of attribute fields to add:
bg: Брой на атрибутните полета за добавяне:

en: Number of cases
bg: Брой на случаите

en: Number of files greater than
bg: Брой файлове по-голям от

en: Number of files less than
bg: Брой файлове по-малък от

en: Number of records in this query:
bg: Брой на записите в тази заявка:

en: Numbers
bg: Числа

en: Numbers only
bg: Само числа

en: Numbers only for 'Other'
bg: Само числа за 'Други'

en: Numerical Input
bg: Числен вход

en: OK
bg: ОК

en: OR
bg: ИЛИ

en: Occitan
bg: Окситански

en: Oct
bg: Окт

en: October
bg: октомври

en: Off
bg: Изключен

en: Off (Forced by the system administrator)
bg: Изключено (наложено от администратор)

en: Ok
bg: Добре

en: On
bg: Включен

en: On (Forced by the system administrator)
bg: Включено (наложено от администратор)

en: On errors
bg: На грешки

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
bg: Възникна грешка при заявяването на информация за актуализиране от limesurvey.org:

en: Once a survey is activated you can no longer:
bg: След активиране на въпросника повече няма да може:

en: One
bg: Едно

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
bg: Един или повече файлове са надвишили позволения размер/не са в правилният формат или не са качени минималния брой файлове. Не можете да продължите докато критериите не са изпълнени

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
bg: На един или повече от задължителните въпроси не е отговорено. Не можете да продължите докато те не са изпълнени.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
bg: На един или повече от въпросите не е отговорено правилно. Не можете да продължите докато тези отговори не станат валидни.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
bg: Един или повече качени файлове не са в правилен формат/размер. Не можете да продължите докато тези файлове не станат валидни.

en: Online Manual
bg: Онлайн документация

en: Only answer this if the following conditions are met:
bg: Отговорете на това само ако са на лице следните условия:

en: Only answer this question if the following conditions are met:
bg: Отговорете на този въпрос ако следните условия са удовлетворени:

en: Only numbers may be entered in this field.
bg: В това поле могат да бъдат въвеждани само числа.

en: Oops, There was an error deleting the file
bg: Възникна грешка при изтриването на файла

en: Option 'Other':
bg: Опция 'Други':

en: Optional Question
bg: Въпрос по избор

en: Optional fields:
bg: Незадължителни полета:

en: Ordinal
bg: Реден

en: Organize question groups/questions
bg: Организирай група от въпроси/въпроси

en: Other
bg: Друго

en: Other comment
bg: Друг коментар

en: Other files:
bg: Други файлове:

en: Other:
bg: Други:

en: Outdated
bg: Острял

en: Output options
bg: Настройки на изходните на данни

en: Overall assessment score
bg: Общ резултат на оценката

en: Owner
bg: Собственик

en: PHP version
bg: PHP версия

en: Panel integration
bg: Панелна интеграция

en: Parameter
bg: Параметър

en: Parameter name:
bg: Име на параметър:

en: Partial
bg: Частично

en: Partial (saved) responses
bg: Частични (запазени) отговори

en: Participants can save partially finished surveys
bg: Участниците могат да запазват частично приключени

en: Participants owned by you
bg: Участници притежавани от вас

en: Participants shared with you
bg: Участници, споделени с вас

en: Participants you have shared
bg: Участници, които сте споделили

en: Password
bg: Парола

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords do not match!
bg: Паролите не съвпадат!

en: Percentage
bg: Процент

en: Percentage of total:
bg: Процент от всички:

en: Permission
bg: Позволение

en: Permission to activate/deactivate a survey
bg: Позволение за активиране/дезактивиране на проучване

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват/импортират/експортират отговори

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
bg: Позволение да създава/променя/изтрива/импортира/експортира токени

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват правила за оценка за дадено проучване

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват правила за квота за дадено проучване

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
bg: Позволение да се създават/виждат/променят/изтриват/импортират/експортират въпроси, групи, отговори и условия на дадено проучване

en: Permission to delete a survey
bg: Позволение за изтриване на проучването

en: Permission to modify survey security settings
bg: Позволение за промяна на настройките за сигурност на въпросника

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
bg: Позволение да вижда и променя преводите използвайки "бърз превод"

en: Permission to view statistics
bg: Позволение за гледане статистиките

en: Persian
bg: Персийски

en: Please be very careful.
bg: Бъдете много внимателни.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
bg: Моля проверете за проблеми по-горе преди да продължите към последната стъпка.

en: Please check at least one item.
bg: Моля отметнете поне един елемент.

en: Please check the directory permissions.
bg: Моля проверете правата на директорията.

en: Please check the format of your answer.
bg: Моля, проверете формата на Вашия отговор.

en: Please choose
bg: Изберете

en: Please choose *all* that apply:
bg: Моля изберете *всички* които съответстват:

en: Please choose *only one* of the following:
bg: Моля изберете *само едно* от следните:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
bg: Моля изберете всички, които съответстват и напишете коментар

en: Please choose the appropriate response for each item:
bg: Моля, изберете отговор за всяко от твърденията

en: Please choose the label sets you want to export:
bg: Моля изберете етикетните набори, които бихте желали да изнесете:

en: Please choose...
bg: Моля изберете...

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
bg: Моля потвърдете токена като отговорите на тайния въпрос по-долу и натиснете продължение.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
bg: Моля свържете се с %s ( %s ) за допълнително съдействие.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
bg: Свържете се с администратора на LimeSurvey за своята парола.

en: Please continue with populating the database.
bg: Продължете със попълването на базата данни.

en: Please enter a date:
bg: Моля въведете дата

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
bg: Въвдете настройките на базата данни, която искате да използвате за LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
bg: Моля въведете своя коментар тук

en: Please explain something in detail:
bg: Моля обяснете нещо в подробости:

en: Please fax your completed survey to:
bg: Моля изпратете попълнения въпросник на следния факс:

en: Please fill in %s answers
bg: Моля попълнете %s отговор(и)

en: Please fill in at least %s answers
bg: Моля попълнете поне %s отговор(и)

en: Please fill in at least one answer
bg: Моля попълнете поне един отговор

en: Please fill in at most %s answers
bg: Моля попълнете най-много %s отговор(и)

en: Please fill in at most one answer
bg: Моля попълнете най-много един отговор

en: Please log in first.
bg: Първо трябва да въведете потребител и парола

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
bg: Веднъж щом датата е била въведена в това проучване, ако искате да добавяте или премахвате групи/въпроси или да промените някоя от горните настройки, трябва да деактивирате проучването. Това ще премести информацията, която е била вече въведена, в отделна архивирана таблица.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
bg: Моля номерирайте всеки правоъгълник според предпочитанията си от 1 до

en: Please select %s answers
bg: Моля, изберете %s отговора

en: Please select a file to import!
bg: Моля маркирайте файл за импортиране!

en: Please select a language:
bg: Моля изберете език:

en: Please select a user first
bg: Моля първо изберете потребител

en: Please select a user group first
bg: Моля първо изберете потребителска група

en: Please select at least %s answers
bg: Моля, изберете минимум %s отговора

en: Please select at least one answer
bg: Моля, изберете поне един отговор

en: Please select at least one file for deletion
bg: Моля изберете поне един файл за изтриване

en: Please select at least one file for download
bg: Моля изберете поне един файл за изтегляне

en: Please select at most %s answers
bg: Моля, изберете максимум %s отговора

en: Please select at most one answer
bg: Моля, изберете повече от един отговор

en: Please submit by %s
bg: Моля приключете проучването преди %s

en: Please upload %s files
bg: Могат да бъдат качени %s файла

en: Please upload %s more file(s).
bg: Моля качете още %s файл(а).

en: Please upload at least %s files
bg: Необходимо е да бъдат качени поне %s файла

en: Please upload at most %s files
bg: Могат да бъдат качени най-много %s файла

en: Please upload at most one file
bg: Може да бъде качен само един файл

en: Please upload between %s and %s files
bg: Необходимо е да бъдат качени не по-малко от %s и не повече от %s файла

en: Please upload one file
bg: Може да бъде качен един файл

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
bg: Моля проверете следната информация преди да продължите с обновяването на базата данни:

en: Please write your answer here:
bg: Моля напишете своя отговор тук

en: Please write your answer(s) here:
bg: Моля въведете своя(-ите) отговор(и) тук

en: Polish
bg: Полски

en: Populate database
bg: Попълване на база данни

en: Popup HTML editor
bg: Изскачащ HTML редактор

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Portuguese (Brazilian)
bg: Португалски (Бразилски)

en: Pre-installation check
bg: Проверка преди инсталацията

en: Predefined
bg: Предварително дефиниран

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
bg: Префикс|Суфикс за падащите списъци

en: Present answer options in reverse order
bg: Представи отговорите в обратен ред

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
bg: Представи като полета за въвеждане на текст, вместо падащи списъци

en: Presentation
bg: Презентация

en: Presentation & navigation
bg: Оформление & Навигация

en: Preview:
bg: Виж:

en: Previous
bg: Предходен

en: Previous questions
bg: Предишни въпроси

en: Previous session is set to be finished.
bg: Предишната сесия се очаква да бъде завършена.

en: Print your answers.
bg: Отпечатайте отговорите.

en: Prior to 16
bg: Преди 16

en: Processing...
bg: Обработка...

en: Progress
bg: Прогрес

en: Publication & access control
bg: Публикация & контрол на достъпа

en: Punjabi
bg: Пенджаби

en: Q1 and Q3 calculated using %s
bg: Q1 и Q3 са изчисление %s

en: Question
bg: Въпрос

en: Question Type:
bg: Тип на въпроса:

en: Question attribute
bg: Атрибути на въпроса

en: Question attributes
bg: Свойства на въпроса

en: Question attributes:
bg: Свойства на въпроса:

en: Question by Question
bg: Въпрос по въпрос

en: Question code
bg: Код на въпроса

en: Question code / ID
bg: Код на въпроса / ID

en: Question code:
bg: Код на въпроса:

en: Question codes were successfully regenerated.
bg: Кодовете на въпросите бяха успешно регенерирани.

en: Question could not be created.
bg: Въпросът не можа да бъде създаден.

en: Question could not be updated
bg: Въпросът не можа да бъде обновен.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
bg: Въпросът не можа да бъде обновен. Има състояния за други въпроси, които разчитат на отговорите на този въпрос и променянето на типа ще предизвика проблеми. Трябва да изтриете тези състояния преди да можете да промените типа на този въпрос.

en: Question group
bg: Група въпроси

en: Question group import is complete.
bg: Импортирането на група въпроси е завършено.

en: Question group import summary
bg: Резюме на импортирането на групата въпроси

en: Question group successfully saved.
bg: Групата с въпроси бе успешно запазена!

en: Question group:
bg: Група въпроси:

en: Question groups
bg: Групи от въпроси

en: Question import is complete.
bg: Импортирането на въпросите е завършено.

en: Question import summary
bg: Резюме на импортирането на въпрос

en: Question in language %s could not be created.
bg: Въпрос на език %s не може да бъде създаден.

en: Question index
bg: Индекс на въпроса

en: Question time
bg: Време за въпроса

en: Question was successfully added.
bg: Въпросът бе успешно добавен.

en: Question was successfully deleted.
bg: Въпросът бе успешно изтрит

en: Question was successfully saved.
bg: Въпросът бе успешно запазен.

en: Question:
bg: Въпрос:

en: Questions
bg: Въпроси

en: Questions with conditions to this group
bg: Въпроси със състояния към тази група

en: Quick CSV report
bg: Бърз CSV доклад

en: Quick add...
bg: Бързо добавяне...

en: Quick statistics
bg: Бързи статистики

en: Quick translation
bg: Бърз превод

en: Quick-add answers
bg: Бързо добавяне на отговори

en: Quick-translation
bg: Бърз превод

en: Quota action
bg: Действие с квота

en: Quota name
bg: Име на квотата

en: Quotas
bg: Квоти

en: Randomization group:
bg: Група за рандомизация:

en: Rank %s
bg: Ранг %s

en: Ranking
bg: Ранжиране

en: Reason:
bg: Причина:

en: Recommended
bg: Препоръчително

en: Record Deleted
bg: Записът е изтрит

en: Records displayed:
bg: Показани записи:

en: Records imported
bg: Импортирани записи

en: Recover your password
bg: Възстановяване на паролата

en: Referrer URL
bg: Сочещ URL адрес

en: Referrer URL will be saved.
bg: Сочещият URL ще бъде запазен.

en: Regenerate question codes
bg: Регенериране кодовете на въпросите

en: Registration
bg: Регистрация

en: Registration email
bg: И-мейл за регистрация

en: Registration email subject
bg: Тема на регистрационния и-мейл

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: Reload URL
bg: Линк за презареждане

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
bg: Заредете отново своя въпросник като кликнете на тази връзка (или като я копирате в командния ред на браузъра):

en: Reloading screen. Please wait.
bg: Презареждане на екрана. Изчакайте.

en: Remaining
bg: Оставащи

en: Reminder
bg: Напомняне

en: Reminder Email:
bg: И-мейл за напомняне:

en: Reminder count
bg: Брой напомняния

en: Reminder count:
bg: Брой на напомняния:

en: Reminder email
bg: И-мейл за напомняне

en: Reminder email subject
bg: Тема на и-мейл за напомняне

en: Reminder email subject:
bg: Тема на и-мейл за напомняне:

en: Reminder sent to:
bg: Напомняне е изпратено на:

en: Reminder sent?
bg: Напомнянето е изпратено?

en: Reminder status:
bg: Статус на напомняне:

en: Reminder to participate in a survey
bg: Напомняне за участие в проучване

en: Reminder(s) sent
bg: Изпратен(и) напомняния

en: Remove
bg: Изтрий

en: Rename
bg: Преименуване

en: Renumber the new record.
bg: Преномерирай нови записи

en: Repeat a string
bg: Повтори даден низ

en: Replace
bg: Замени

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
bg: Заменя всички срещания на търсения низ със заместващия низ

en: Replace the existing record.
bg: Замени съществуващ запис.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
bg: Заменя заглавието на опцията за отговор 'Други': с текст по избор

en: Report and skip the new record.
bg: Съобщи и подмини новия запис.

en: Required
bg: Задължителен

en: Reset
bg: Нулирай

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
bg: Върни всички токени до състояние 'не е използван'

en: Reset answers and token completed state
bg: Нулирай отговорите и завършеното състояние на токена

en: Reset conditions
bg: Нулиране на условията

en: Reset the completed answers to the incomplete state
bg: Нулирай попълните отговори до непопълнено състояние

en: Resources
bg: Ресурси

en: Resources Import Summary
bg: Резюме на импортираните ресурси

en: Resources import summary
bg: Резюме на внесените ресурси

en: Response ID
bg: ID на отговора

en: Response filters
bg: Филтри на отговора

en: Response import summary
bg: Резюме на импортирането на отговор

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
bg: Подаване на отговор за въпросник {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
bg: Подаване на отговор за въпросник {SURVEYNAME} с резултати

en: Response summary
bg: Обобщение на отговорите

en: Responses
bg: Отговори

en: Responses & statistics
bg: Отговори и статистики

en: Responses and statistics
bg: Отговори и статистики

en: Responses containing
bg: Отговори съдържащи

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
bg: Отговорите на проучването НЕ са анонимни.

en: Responses to this survey are anonymized.
bg: Отговорите на проучването са анонимни.

en: Responses will be date stamped.
bg: Отговорите ще бъдат подпечатани с дата.

en: Responses will have the IP address logged
bg: IP адресите на отговорилите ще бъдат записвани.

en: Responses will have their referring URL logged.
bg: Сочещите URL адреси на отговорилите ще бъдат записвани.

en: Responses will not be date stamped.
bg: Отговорите няма да бъдат подпечатани с дата.

en: Responses will not have the IP address logged.
bg: IP адресите на отговорите няма да бъдат записвани.

en: Responses will not have their referring URL logged.
bg: Сочещите URL адреси на отговорилите няма да бъдат записвани.

en: Restore
bg: Възстанови

en: Restore options
bg: Възстанови опциите

en: Restrict input to integer values
bg: Ограничи входящата информация само до цели числа

en: Result
bg: Резултат

en: Results
bg: Резултати

en: Resume later
bg: Продължи по-късно

en: Return a formatted string
bg: Връща форматиран низ

en: Return comma-separated list of values
bg: Връща списък със стойности разделени със запетая

en: Return part of a string
bg: Върни част от даден низ

en: Return to label set administration
bg: Връщане към администрацията на етикетните набори

en: Return to survey
bg: Обратно към въпросника

en: Return to survey administration
bg: Обратно към администрация на въпросника

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
bg: Връща true(1) ако е валидна дата в григорианския календар

en: Reverse a string
bg: Обърнете даден низ

en: Reverse answer order
bg: Обърни реда на отговорите

en: Romanian
bg: Румънски

en: Round fractions down
bg: Закръглява дробите надолу

en: Round fractions up
bg: Закръгли дробите нагоре

en: Rounds a number to an optional precision
bg: Закръглява число до максимална прецизност

en: Rows
bg: Редове

en: Russian
bg: Руски

en: SMTP debug mode:
bg: SMTP режим на отстраняване на грешки:

en: SMTP debug output:
bg: Изход на SMTP отстраняване на грешки:

en: SMTP host:
bg: SMTP хост:

en: SMTP password:
bg: SMTP парола:

en: SMTP username:
bg: SMTP потребителско име:

en: SPSS export scale type
bg:  SPSS тип за износ на скала

en: SPSS version:
bg: Версия на SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
bg: SQL КОЙТО НЕ РАБОТИ

en: SQL command failed: %s
bg: SQL командата се провали: %s

en: Same
bg: Същият

en: Save
bg: Записване

en: Save IP address?
bg: Запази IP адрес?

en: Save Now
bg: Запази сега

en: Save and close
bg: Съхраняване и затваряне

en: Save as PDF
bg: Записване като PDF

en: Save as label set
bg: Запишете като набор от етикети

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
bg: Запази ги в работната директория R (използвайте getwd() и setwd() в командния прозорец R, за да го получите и нстроите)

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Save city
bg: Запази град

en: Save country
bg: Запази страна

en: Save for further completion by survey user
bg: Запиши за по-нататъшно попълване от потребителя

en: Save postal code
bg: Запази пощенския код

en: Save question group
bg: Запази групата въпроси

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Save state
bg: Запази щат

en: Save this, then create another:
bg: Запази този, след това създай друг:

en: Save timings?
bg: Запазване на времената?

en: Saved Survey Details
bg: Запазени особености на въпросника

en: Scale
bg: Степен

en: Scale 1
bg: Скала 1

en: Scale 2
bg: Скала 2

en: Scenario
bg: Сценарий

en: Scope
bg: Обхват

en: Screen:
bg: Екран:

en: Search
bg: Търси

en: Second choice
bg: Втори избор

en: Security
bg: Сигурност

en: Security question:
bg: Таен въпрос:

en: Select ZIP file:
bg: Избиране на ZIP файл:

en: Select file
bg: Избор на файл

en: Select question
bg: Избиране на въпрос

en: Select survey to copy:
bg: Изберете въпросник за копиране:

en: Select template ZIP file:
bg: Изберете темплейтен ZIP файл:

en: Select the LDAP query you want to run:
bg: Изберете LDAP заявка, която искате да изпълните:

en: Select...
bg: Избиране...

en: Semicolon
bg: Точка и запетая

en: Send
bg: Изпрати

en: Send Invitations
bg: Изпрати покани

en: Send Reminders
bg: Изпрати напомняния

en: Send basic admin notification email to:
bg: Изпрати основен уведомителен и-мейл до:

en: Send detailed admin notification email to:
bg: Изпрати детайлен уведомителен и-мейл до:

en: Send email invitation
bg: Изпрати покана по и-мейл

en: Send email invitations
bg: Без и-мейл известяване

en: Send email reminder
bg: Изпрати напомняне по и-мейл

en: Send me a copy:
bg: Изпрати ми копие:

en: Send reminder to token ID(s):
bg: Изпрати напомняне на токен(и) с идентификационен номер:

en: Sending invitations...
bg: Изпращане на покани...

en: Sending reminders...
bg: Изпращане на напомняния...

en: Sep
bg: Сеп

en: September
bg: септември

en: Serbian (Cyrillic)
bg: Сръбски (Кирилица)

en: Serbian (Latin)
bg: Сръбски (Латиница)

en: Server name & port:
bg: Име и порт на сървъра:

en: Server time:
bg: Време на сървъра:

en: Server type:
bg: Тип на сървъра:

en: Set Survey Rights
bg: Задай права на въпросника

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
bg: Задай специфичен SPSS тип за износ на скала за този въпрос

en: Set name:
bg: Задай име:

en: Set survey permissions
bg: Задай права на проучването

en: Set template permissions for this user
bg: Задай темплейтни права на този потребител

en: Set token length to:
bg: Задай дължина на токена на:

en: Set user permissions
bg: Задай права на потребителя

en: Share
bg: Сподели

en: Share panel
bg: Панел за споделяне

en: Shift-JIS Japanese
bg: Shift-JIS Японски

en: Short Free Text
bg: Кратък свободен текст

en: Short names
bg: Кракти имена

en: Should we proceed with the delete?
bg: Да продължим ли с изтриването?

en: Show
bg: Покажи

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
bg: Показвай опция 'няма отговор' за незадължителните въпроси:

en: Show PHPInfo
bg: Покажи PHP информация

en: Show advanced settings
bg: Покажи разширени настройки

en: Show both
bg: Покажи и двете

en: Show both (Forced by the system administrator)
bg: Покажи и двете (наложено от администратора)

en: Show comment
bg: Покажи коментар

en: Show conditions for this question
bg: Покажи състоянията за този въпрос

en: Show during registration?
bg: Показване по време на регистрацията?

en: Show group description only
bg: Покажи само описание на групата

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на описанието на групата (наложено от администратора)

en: Show group name only
bg: Показване само името на групата

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на името на групата (наложено от администратора)

en: Show in public statistics
bg: Покажи в публичните статистики

en: Show last..
bg: Покажи последен...

en: Show next..
bg: Покажи следващ...

en: Show next...
bg: Покажи следващо...

en: Show previous..
bg: Покажи предишен...

en: Show previous...
bg: Покажи предходно...

en: Show question code only
bg: Показване само на кода на въпроса

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на кода на въпроса (наложено от администратора)

en: Show question number only
bg: Показване само на номера на въпроса

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
bg: Показване само на номера на въпроса (наложено от администратора)

en: Show start...
bg: Покажи начало...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
bg: Покажи статистика за този въпрос в публичната страница за статистически данни

en: Show title
bg: Покажи заглавие

en: Simple template editor
bg: Прост шаблонен редактор

en: Sine
bg: Синус

en: Single checkbox
bg: Единична отметка

en: Single choice questions
bg: Въпроси с един възможен отговор

en: Sinhala
bg: Синхала

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site name:
bg: Име на сайта:

en: Slider
bg: Плъзгач

en: Slider accuracy
bg: Точност на плъзгача

en: Slider initial value
bg: Първоначална стойност на плъзгача

en: Slider left/right text separator
bg: Ляв/десен разделител на текста на плъзгача

en: Slider maximum value
bg: Максимална стойност на плъзгача

en: Slider minimum value
bg: Минимална стойност на плъзгача

en: Slider starts at the middle position
bg: Плъзгача започва в средно положение

en: Slovak
bg: Словашки

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Some URL description
bg: Някакво URL описание

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
bg: Някои начални стъпки, за да създадете първия си въпросник:

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
bg: Съжаляваме, не се поддържа този вид въпрос в изследването.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
bg: За съжаление отговорите ви са превишили квотата за този въпросник.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
bg: Съжаляваме, но LDAP модулът липсва във вашата PHP конфигурация.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
bg: За този въпрос все още няма отговори и графът не може да бъде показан.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
bg: Този въпрос съдържа твърде много възможности за отговор и не може да бъде показан коректно като граф.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
bg: Съжаляваме, не можете да качвате повече файлове!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
bg: Съжаляваме, позволени са само %s разширения.

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
bg: Съжаляваме, само %s файла могат да бъдат качени за този въпрос!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
bg: Съжаляваме, каченият файл (%s) е по-голям от максималния позволен размер за файлове, който е %s килобайта.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
bg: Съжаляваме, това файлово разширение (%s) не е позволено!

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
bg: Съжаляваме, този файл е прекалено голям. Разрешени са файлове не по-големи от %s килобайта.

en: Sort answers alphabetically
bg: Сортирай отговорите по азбучен ред

en: Sort the answer options alphabetically
bg: Сортирай отговорите по азбучен ред

en: Spanish
bg: Испански

en: Spanish (Argentina)
bg: Испански (Аржентина)

en: Spanish (Chile)
bg: Испански (Чили)

en: Spanish (Mexico)
bg: Испански (Мексико)

en: Square root
bg: Корен квадратен

en: Standard deviation
bg: Стандартно отклонение

en: Start date/time:
bg: Начална дата/час:

en: Start installation
bg: Стартирай инсталацията

en: Start language
bg: Начален език

en: Start language:
bg: Начален език:

en: Started but not yet completed
bg: Започнат, но все още незавършен

en: Starting from:
bg: Като се започне от:

en: Statistics
bg: Статистика

en: Statistics URL
bg: Линк към статистики

en: Status
bg: Статус

en: Step 1:
bg: Стъпка 1:

en: Step 2:
bg: Стъпка 2:

en: Step value
bg: Стойност на стъпката

en: Stop this survey
bg: Спрете това проучване.

en: Store the city?
bg: Запазване на град?

en: Store the country?
bg: Запазване на страната?

en: Store the postal code?
bg: Запазване на пощенския код?

en: Store the state?
bg: Запазване на щата?

en: Straight
bg: Право

en: Strip HTML and PHP tags from a string
bg: Премахва HTML и PHP тагове от даден низ

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
bg: Премахва интервалите (или други символи) от края и началото на даден низ

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
bg: Премахва интервалите (или други символи) от началото на даден низ

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
bg: Премахва интервалите (или други символи) от края на даден низ

en: Subject:
bg: Относно:

en: Submission date
bg: Дата на подаване

en: Submit
bg: Изпрати

en: Submit Your Survey.
bg: Изпратете своя въпросник

en: Submit your answers
bg: Подаване на отговорите

en: Submit your survey.
bg: Подайте вашия въпросник.

en: Subquestions
bg: Подвъпроси

en: Subquestions were successfully saved.
bg: Подвъпросите бяха запазени успешно.

en: Success
bg: Успех

en: Success!
bg: Успех!

en: Successfully created CPDB entries
bg: Успешно създадени CPDB записи

en: Successfully created token entries
bg: Успешно създадени токен записи

en: Sum
bg: Сума

en: Summary
bg: Обобщение

en: Support this project - Donate to
bg: Подкрепете проекта! Дарете на

en: Survey
bg: Проучване

en: Survey %s
bg: Проучване %s

en: Survey Has Been Deactivated
bg: Въпросникът беше дезактивиран

en: Survey ID
bg: ID на въпросника

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
bg: Въпросник с идентификационен номер %d е запазен на %s, съдържащ %d записа

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
bg: Въпросник с идентификационен номер %d е запазен на %s, съдържащ %d записа (%s)

en: Survey ID (SID)
bg: Номер на въпросник (SID)

en: Survey activation
bg: Активация на въпросника

en: Survey cannot be activated yet.
bg: Въпросникът не може все още да бъде активиран.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
bg: Въпросникът не може да бъде активиран. Или нямате право или няма въпроси.

en: Survey content
bg: Съдържание на въпросника

en: Survey copy summary
bg: Резюме на копирането на въпросника

en: Survey could not be created because it did not have a title
bg: Въпросникът не може да бъде създаден, защото нямаше заглавие

en: Survey could not be updated
bg: Въпросникът не може да бъде обновен.

en: Survey deletion
bg: Триене на въпросника

en: Survey does not pass consistency check
bg: Въпросникът не е преминал проверка за съвместимост

en: Survey expiration date
bg: Дата на изтичане на проучването (ГГГГ-ММ-ДД)

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
bg: Въпросникът беше активиран. Таблицата с резултати е успешно създадена.

en: Survey import summary
bg: Резюме на импортирането на въпросника

en: Survey name (ID)
bg: Име на въпросника (ID)

en: Survey name (ID):
bg: Име на въпросника (ID):

en: Survey participants
bg: Участници в проучването

en: Survey permissions
bg: Права за достъп до проучване

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
bg: Правата на всички потребители в тази група бяха актуализирани успешно.

en: Survey permissions were successfully updated.
bg: Правата на проучването бяха актуализирано успешно.

en: Survey quotas
bg: Квоти на въпросник

en: Survey registration confirmation
bg: Потвърждение на регистрацията на въпросника

en: Survey security
bg: Защита на проучването

en: Survey settings
bg: Настройки на проучването

en: Survey settings were successfully saved.
bg: Вашите настройки бяха запазени успешно.

en: Survey structure (.lss)
bg: Проучваща структура (*.lss, *.csv):

en: Survey structure import summary
bg: Резюме на импортирането на проучването

en: Survey title and description
bg: Заглавие и описание на проучването

en: Surveys
bg: Въпросници

en: Swahili
bg: Суахили

en: Swedish
bg: Шведски

en: Switch to closed-access mode
bg: Премини към режим на затворен достъп

en: System overview
bg: Преглед на системата

en: TIS620 Thai
bg: TIS620 Тайвански

en: Table prefix
bg: Префикс на таблиците

en: Take ownership
bg: Вземи собственост

en: Tangent
bg: Тангенс

en: Target (sub-)question:
bg: Целеви (под)въпроси:

en: Target question
bg: Целеви въпрос

en: Template '%s' does already exist.
bg: Темплейт '%s' вече съществува

en: Template '%s' was successfully deleted.
bg: Темплейт '%s' беше успешно изтрит.

en: Template Sample
bg: Примерен темплейт

en: Template permissions were updated successfully.
bg: Правата на темплейта бяха успешно обновени.

en: Template:
bg: Темплейт:

en: Terminate survey
bg: Приключи въпросника

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
bg: Проверете дали вашият сървър има активиран SSL като щракнете върху този линк.

en: Text box
bg: Текстово поле

en: Text display
bg: Показване

en: Text inputs
bg: Вход за текст

en: Text questions
bg: Текстови въпроси

en: Thai
bg: Тайландски

en: Thank you for completing this survey.
bg: Благодаря за попълването на този въпросник.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
bg: Благодаря, че се регистрирахте да участвате в този въпросник.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
bg: Благодаря, че запазихте отговорите до тук. Следните данни могат да се ползват за да продължите от там, където стигнахте. Моля запазете и-мейл-а за справка - не можем да възстановим паролата ви, ако е загубена.

en: Thank you!
bg: Благодаря!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
bg: 'Предупреждението за лимита време' ще остане видимо за толкова секунди (няма да се изключи ако тази настройка е оставена празна)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
bg: Второто 'предупреждение за лимита време' ще остане видимо за толкова секунди (няма да се изключи ако тази настройка е оставена празна)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
bg: Второ съобщение, което да се покаже като 'предупреждение за лимита време' (предупредително съобщение по подразбиране ще бъде показано ако това е оставено празно)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
bg: ComfortUpdate на LimeSurvey е лесна процедура за бързо обновяване до последната версия на LimeSurvey.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
bg: Възможностите за отговор ще бъдат разпределени в колоните, зададени тук

en: The answer to the security question is incorrect.
bg: Отговорът на въпроса за сигурност е грешен.

en: The database you specified does already exist.
bg: Посочената база от данни вече съществува.

en: The database you specified does not exist:
bg: Посочената базата данни не съществува:

en: The email address is not valid.
bg: И-мейлът адресът не е валиден.

en: The email you used is not valid. Please try again.
bg: И-мейл-ът не е валиден. Моля въведете друг.

en: The entry was assigned the following record id:
bg: На записа беше зададен следния номер на записа:

en: The file %s was deleted.
bg: Файлът %s беше изтрит.

en: The file has been successfully uploaded.
bg: Файлът беше качен успешно.

en: The following answers should be deleted:
bg: Следните отговори трябва да бъдат изтрити:

en: The following assessments should be deleted:
bg: Следните оценки трябва да бъдат изтрити:

en: The following conditions should be deleted:
bg: Следните състояния трябва да бъдат изтрити:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
bg: Следните файлове ще бъдат модифицирани или изтрити, но те вече са били модифицирани от някой друг.

en: The following groups should be deleted:
bg: Следните групи трябва да бъдат изтрити:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
bg: Следните стари таблици за отговори на въпросника съществуват и могат да бъдат изтрити ако повече няма нужда от тях:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
bg: Следните стари таблици на въпросника трябва да бъдат изтрити, защото нямат записи в себе си или техният бащин въпросник не съществува повече:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
bg: Следните стари таблици с токен листи съществуват и може да бъдат изтрити ако повече не са нужни:

en: The following problems have been found:
bg: Следните проблеми бяха открити:

en: The following questions should be deleted:
bg: Следните въпроси трябва да бъдат изтрити:

en: The following steps will be done by this update:
bg: Следните стъпки ще бъдат направени от тази актуализация:

en: The following survey language settings should be deleted:
bg: Следните езикови настройки на въпросника трябва да бъдат изтрити:

en: The following surveys are available:
bg: Следните въпросници са налични:

en: The following surveys should be deleted:
bg: Следните въпросници трябва да бъдат изтрити:

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
bg: Езиците на импортирания групов файл трябва поне да включват основният език на въпросника.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
bg: Езиците на импортирания файл с въпроси трябва поне да включват основният език на въпросника.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
bg: Максималният брой файлове са качени. Можете да се върнете към проучването.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
bg: Съобщението, което да се покаже като 'предупреждение за лимита време' (предупредително съобщение по подразбиране ще бъде показано ако това е оставено празно)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
bg: Съобщението за показване при изтичане на лимита време (ще се покаже съобщение по подразбиране ако тази настройка е оставена празна)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
bg: Минималният брой файлове не е качен.

en: The new question group/question order was successfully saved.
bg: Новата подредба на група от въпроси/въпрос беше създадена успешно.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
bg: Въпросът не може да бъде добавен. Вие трябва да въведете поне код на въпроса.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
bg: Въпросът не можа да бъде добавен. Трябва поне да въведете код на въпроса.

en: The question group was deleted.
bg: Групата с въпроси бе изтрита.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
bg: Проверката за излишък на данните преглежда за останали таблици след дезактивирането на въпросника. Можете да изтриете тези ако повече не се нуждаете от тях.

en: The related survey is missing.
bg: Свързнато проучване липсва.

en: The responses table has been renamed to:
bg: Таблицата с отговорите беше преименувана на:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
bg: Отговорите на този въпросник вече не са достъпни чрез LimeSurvey.

en: The sum must be at least %s
bg: Сумата от всички отговори трябва да бъде най-малко %s

en: The sum must be at most %s
bg: Сумата от всички отговори трябва да бъде най-много %s

en: The sum must be between %s and %s
bg: Сумата от всички отговори трябва да бъде между %s и %s

en: The sum must equal %s
bg: Сумата от всички отговори трябва да бъде равна на %s

en: The sum must equal %s.
bg: Сумата от всички отговори трябва да бъде равна на %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
bg: Сумата на няколко числени входа трябва да бъде по-голяма от тази стойност

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
bg: Въпросникът не може да бъде активиран докато тези проблеми не бъдат разрешени.

en: The survey you selected does not exist
bg: Въпросникът който сте избрали не съществува

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
bg: Текстовото съобщение, което се показва в обратния брояч по време на обратното броене

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
bg: Токенът, който сте предоставили е или невалиден, или вече е бил използван.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
bg: Токенът (отличителния знак), който сте предоставили е или невалиден, или вече е бил използван.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
bg: Токенът, който сте предоставили е или невалиден, или вече е бил използван.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
bg: Токен таблицата свързана с този въпросник беше преименувана на:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
bg: Токен таблицата беше премахната и повече не са нужни токени за достъп до този въпросник.

en: The update is now complete!
bg: Обновяването приключи!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
bg: Сървърът за актуализации изглежда, че е зает в момента. Това се случва най-често когато се подготвят необходимите файлове за актуализация на нова версия.

en: The value of this variable can not be changed
bg: Стойността на тази променлива не може да бъде променяна

en: Theme:
bg: Тема:

en: Themes
bg: Теми

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
bg: Има %s осиротели записа с подразбираща се стойност, които могат да бъдат изтрити.

en: There are %s orphaned question attributes.
bg: Има %s осиротели свойства на въпроси.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
bg: Има %s осиротели квота записи, които могат да бъдат изтрити.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
bg: Има %s осиротели езикови настройки на квотата, които могат да бъдат изтрити.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
bg: Има %s осиротели квота членове, които могат да бъдат изтрити.

en: There are no groups available.
bg: Няма налични групи.

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
bg: Няма повече въпроси. Моля натиснете бутона <Submit> за да приключите въпросника.

en: There are no participants to be exported.
bg: Липсват участници за експортиране.

en: There are no questions in this survey
bg: Въпросникът не съдържа въпроси.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
bg: Има {EMAILCOUNT} писма, които чакат да бъдат изпратени.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
bg: Въпросникът съдържа {NUMBEROFQUESTIONS} въпроса.

en: There is 1 question in this survey
bg: Въпросникът съдържа 1 въпрос

en: There is already a recorded answer for this token
bg: Вече има отговори свързани с този токен

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
bg: Вече има запис със същия токен в таблицата. Един и същ токен не може да бъде използван в множество записи.

en: There is no matching survey.
bg: Няма съответстващ въпросник.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
bg: Възникна проблем при изтриването на темплейт '%s'. Моля проверете правата на файла/директорията.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
bg: Възникна проблем при изтеглянето на файла за актуализации. Моля опитайте да стартирате отново процесът на актуализиране.

en: There was an error using the Google API.
bg: Възникна грешка при обръщение към API на Гугъл.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
bg: Нямаше приемливи и-мейли за изпращане. Това е защото никое от тях не удовлетворява критериите на:

en: Third choice
bg: Трети избор

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
bg: Този ZIP архив не съдържа валидни ресурси. Въвеждането отменено.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
bg: Този ZIP архив не съдържа валидни темплейтни файлове. Импортирането се провали.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
bg: Този файл не е валиден ZIP архив. Въвеждането неуспешно.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
bg: Този тип файлове не са позволени за качване.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
bg: Това групово описание е доста глуповато, но много важно.

en: This group does not contain any question(s).
bg: Тази група не съдържа въпрос(и).

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
bg: Това проучване е със затворен достъп. Свържете се с администратора за получаване на токен.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
bg: Това е контролиран въпросник. Необходим Ви е токен (идентификационен знак) за да участвате.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
bg: Това е примерно описание на въпросник. Може да бъде доста дълго.

en: This is not a .csv file.
bg: Не е .csv файл.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
bg: Този файл не е валидно структурирано проучване на LimeSurvey в XML формат.

en: This is some help text for this question.
bg: Това е помощен текст за този въпрос.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
bg: Това е електронната поща по подразбиране на администраторът на сайта, използван за системни съобщения, опции за контакти иелектронната поща по подразбиране за връщане на писмата

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
bg: Това е името по подразбиране на администраторът на сайта и се използва за системни съобщения и опции за контакт

en: This is the survey end message.
bg: Това е последното съобщение на въпросника.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
bg: Това име вече е било използвано за тази анкета. Трябва да използвате уникално име за запис.

en: This name is reserved for standard template.
bg: Това име е резервирано за стандартен шаблон.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
bg: Този процес ще изтрие този въпросник и всички свързани с него групи, въпроси и състояния.

en: This question does not have a question 'type' set.
bg: Този въпрос няма зададен 'тип' на въпроса.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
bg: Този въпрос няма зададено състояние, но състоянието му е базирано на въпроса, който следва след него.

en: This question is always shown.
bg: Този въпрос е винаги показан.

en: This question is mandatory
bg: Този въпрос е задължителен.

en: This question requires a second answer set but none is set.
bg: Този въпрос изисква зададен втори отговор, но не е зададен никакъв.

en: This question requires answers, but none are set.
bg: Този въпрос изисква отговори, но няма зададени.

en: This question's SGQA code
bg: SGQU кода на този въпрос

en: This question's group ID number
bg: Идентификационият номер на групата на този въпрос

en: This question's question ID number
bg: Идентификационият номер на въпроса на този въпрос

en: This question's survey ID number
bg: Идентификационият номер на проучването на този въпрос

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
bg: Този въпросник е с асоциирана токен таблица. Ако изтриете този въпросник, тази токен таблица ще бъде изтрита. Препоръчваме да изнесете или направите резервно копие на тези токени преди да изтриете този въпросник.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
bg: Този въпросник не е активиран. Няма резултати за преглед.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
bg: Това проучване е активно и съществува таблица с отговори. Ако изтриете това проучване, отговорите (и файловете) ще бъдат изтрити. Препоръчваме да експортирате тези отговори и файлове преди да изтриете проучването.

en: This survey is active but expired.
bg: Проучването е активно но изтекло

en: This survey is active but has a start date.
bg: Този въпросник е активен, но има начална дата.

en: This survey is anonymous.
bg: Този въпросник е анонимен.

en: This survey is currently active.
bg: Този въпросник в момента е активен.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
bg: Това проучване в момента не е активно. Няма да можете да запишете своите отговори.

en: This survey is not active - no responses are available.
bg: Проучването не е активно - няма налични отговори.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
bg: Този въпросник все още не е активиран и вашите участници няма да могат да попълнят въпросника.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
bg: Този въпросник все още не е активен. Отговорът ви не може да бъде запазен.

en: This survey is not yet started.
bg: Този въпросник още не е стартиран.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
bg: Въпросникът е вече активен и отговорите могат да бъдат записани.

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
bg: Тези въпросници използват анонимни отговори, така че не можете да актуализирате отговорите си.

en: This variable name has already been used.
bg: Това име на променлива вече е използвано.

en: This will be the password of admin user.
bg: Това ще бъде паролата на администраторския потребител

en: This will be your default language.
bg: Това ще бъде вашият език по подразбиране

en: This will replace the existing text. Continue?
bg: Това ще промени съществуващия текст. Да продължим ли?

en: Three
bg: Три

en: Time difference (in hours):
bg: Разлика във времето (в часове):

en: Time limit
bg: Срок

en: Time limit action
bg: Действие при изтичане на лимита време

en: Time limit countdown message
bg: Текстовото съобщение в обратния брояч

en: Time limit disable next
bg: Изключване на следващ до изтичането на лимита време

en: Time limit disable prev
bg: Изключване на предишния бутон до изтичането на лимита време

en: Time limit expiry message
bg: Съобщение при изтичане на лимита време

en: Time limit expiry message display time
bg: Показване време на съобщение за изтичане на лимита време

en: Time limit message CSS style
bg: CSS стил на съобщение за лимита време

en: Time limit timer CSS style
bg: CSS стил на брояча за лимита време

en: Time remaining
bg: Оставащо време

en: Time statistics
bg: Времева статистика

en: Timer
bg: Таймер

en: Timings will be saved.
bg: Датата и времето ще бъдат запазвани.

en: Timings will not be saved.
bg: Датата и времето няма да бъдат запазвани.

en: Tip:
bg: Съвет:

en: Title
bg: Заглавие

en: Title:
bg: Заглавие:

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
bg: За да останете анонимни, моля използвайте псевдоним за вашето потребителско име. Също така, имейл адрес не е задължителен.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
bg: За да пренаредите въпросите/групите от въпроси просто преместете въпроса/групата с мишката си до желаната позиция.

en: Token
bg: Токен

en: Token ID
bg: Номер на токен

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
bg: Описанията на токен атрибута бяха успешно обновени.

en: Token attribute: %s
bg: Токен атрибут: %s

en: Token code for this participant
bg: Токен код за този участник

en: Token control
bg: Токен контрол

en: Token fields
bg: Полета за токени

en: Token length
bg: Дължина на токена

en: Token mismatch
bg: Токен несъответствие

en: Tokens
bg: Токени

en: Tools
bg: Инструменти

en: Total
bg: Общо

en: Total Errors
bg: Общо грешки

en: Total Imported files
bg: Общо въведени файлове

en: Total attributes in the central table
bg: Всички атрибути в централната таблица

en: Total errors
bg: Общо грешки

en: Total imported files
bg: Общо внесени файлове

en: Total invitations sent
bg: Всички изпратени покани

en: Total number of files
bg: Общ брой на файловете

en: Total numbers of sent reminders
bg: Общ брой на изпратените напомняния

en: Total opted out
bg: Общо отказали

en: Total participants in central table
bg: Всички участници в централната таблица

en: Total records in survey
bg: Общо записи във въпросника

en: Total records in survey:
bg: Общо записи във въпросника:

en: Total size of files
bg: Общо размер на файловете

en: Total surveys completed
bg: Общо попълнени въпросника

en: Total time
bg: Общо време

en: Total:
bg: Общо:

en: Translate survey
bg: Преведи проучването

en: Translate to
bg: Преведи на

en: Try again
bg: Опитайте отново

en: Try again! Connection with database failed.
bg: Опитайте отново! Неуспешно свързване с базата данни.

en: Try to submit again
bg: Опитайте да изпратите отново.

en: Turkish
bg: Турски

en: Two
bg: Две

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
bg: Въведете 'името' ползвано при запазване на въпросника и паролата.

en: Type:
bg: Вид:

en: UCS-2 Unicode
bg: UCS-2 Уникод

en: UJIS for Windows Japanese
bg: UJIS за Windows Японски

en: URL
bg: URL адрес

en: URL description:
bg: URL oписание:

en: URL of the survey
bg: УРЛ на проучването

en: URL:
bg: Адрес:

en: UTF-8 Unicode
bg: UTF-8 Уникод

en: Unable to create directory `%s`.
bg: Неуспех при създаване на директория `%s`.

en: Uncertain
bg: Неопределен

en: Unchanged
bg: Непроменен

en: Undefined function
bg: Недефинирана функция

en: Uninstall this theme
bg: Деинсталиране на темата

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unsupported syntax
bg: Неподдържан синтаксис

en: Unwritable
bg: Незаписваем

en: Update
bg: Поднови

en: Update condition
bg: Обновяване на състоянието

en: Update scenario
bg: Обнови сценарий

en: Update server busy
bg: Сървърът за актуализации е зает

en: Update token entry
bg: Актуализирай токен запис

en: Upload
bg: Качи

en: Upload files
bg: Качи файл(ове)

en: Upload summary
bg: Качете обобщение

en: Upload your files
bg: Качи файл(ове)

en: Uploaded CSV file successfully
bg: CSV файлът е качен успешно

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
bg: Обновеният файл за етикетни набори трябва да е с разширение .lsl.

en: Uploading
bg: Качване

en: Uploading LDAP Query
bg: Качване на LDAP заявка

en: Uppercase the first character of each word in a string
bg: Превръща първата буква на всяка дума в даден стринг в главна буква

en: Urdu
bg: Урду

en: Use checkbox layout
bg: Използвай оформление за отметка

en: Use dropdown presentation
bg: Използвай падащи менюта

en: Use global settings
bg: Използвай глобални настройки

en: Use same default value across languages:
bg: Използвай една и съща подразбираща се стойност за всички езици:

en: Use settings below
bg: Използвай настройките по-долу

en: Use slider layout
bg: Използвай оформление с плъзгач

en: Used/free space for file uploads
bg: Използвано/свободно място за качване на файлове

en: User
bg: Потреб

en: User added.
bg: Потребителят е добавен.

en: User control
bg: Потребителски контрол

en: User data
bg: Данни на потребителя

en: User group successfully added!
bg: Потребителската група е успешно добавена!

en: User groups
bg: Потребителски групи

en: User name
bg: Потребителско име

en: User name:
bg: Потребителско име:

en: User not found.
bg: Потребителят не беше открит.

en: User registration at '%s'
bg: Регистрация на потребител в '%s'

en: Username
bg: Потребител

en: Username already exists.
bg: Вече има такъв потребител.

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Username: %s
bg: Потребителско име: %s

en: Users
bg: Потребители

en: Uses left
bg: Използвай останалото

en: Uses left:
bg: Използвай останалото:

en: Valid from
bg: Валидно от

en: Valid until
bg: Валидизация:

en: Validation:
bg: Валидизация:

en: Value
bg: Стойност

en: Values:
bg: Стойности:

en: Version
bg: Версия

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: View Saved but not submitted Responses
bg: Прегледай запазените, но неподадените отговори

en: View response ID %d
bg: Преглед на отговор (ID %d)

en: View response URL
bg: Линк за преглед на отговор

en: View response details
bg: Виж подробности за отговора

en: View statistics
bg: Прегледай статистиките

en: View the statistics for this survey.
bg: Виж статистиката за въпросника.

en: View/read
bg: Преглед

en: Viewing response (ID %s)
bg: Преглед на отговор (ID %s)

en: Visit our website!
bg: Посетете сайта ни!

en: Warn and move on
bg: Предупреди и продължи напред

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning!
bg: Внимание!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
bg: Внимание: Вие все още използвате паролата по подразбиране ('password'). Моля сменете паролата си и влезте повторно.

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
bg: Съжаляваме, имаше проблем и вашият файл не беше запазен. Беше изпратен уведомителен имейл на администратора.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
bg: Съжаляваме, но не сте допуснати до този въпросник.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
bg: Съжаляваме, но нямате право да извършите това действие.

en: We are sorry but your session has expired.
bg: Съжаляваме, но сесията ви е приключила.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
bg: Препоръчваме да експортирате целия въпросник от главния екран за администрация преди да изтриете този въпросник.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
bg: Препоръчваме преди да продължите, да изнесете целия въпросник от главния администраторски панел.

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Welcome %s!
bg: Добре дошли, %s!

en: Welcome and end text
bg: Добре дошли и край на текста

en: Welcome message:
bg: Поздрав:

en: Welcome to %s!
bg: Добре дошли в  %s!

en: Welcome to LimeSurvey!
bg: Добре дошли в LimeSurvey!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
bg: Добре дошли в помощника за инсталиране на LimeSurvey. Помощникът ще ви преведе през процеса на инсталация, настройки на базата данни и първоначалната конфигурация на LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
bg: Добре дошли в този примерен въпросник

en: Welcome:
bg: Добре дошли:

en: Welsh
bg: Уелски

en: When an imported record matches an existing record ID:
bg: Когато импортиран запис съвпадне със съществуващ идентификационен номер на запис:

en: Writable
bg: Записваем

en: XML themes
bg: XML теми

en: Year
bg: Год

en: Yes
bg: Да

en: Yes (Forced by the system administrator)
bg: Да (наложено от администратора)

en: Yes - Delete Them!
bg: Да - Изтрий ги!

en: Yes/No
bg: Да/Не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
bg: Вие сте на път да изтриете всички състояния на въпросите на този въпросник

en: You are about to delete this survey
bg: Вие сте на път да изтриете този въпросник

en: You are already a part of this survey.
bg: Вие сте вече част от това проучване.

en: You are not a participant in this survey.
bg: Вие не сте участник в този въпросник.

en: You are not authorized to delete questions.
bg: Нямате право да триете въпроси.

en: You can leave these settings blank and change them later
bg: Може да оставите настройките празни и да ги промените по-късно

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
bg: Можете да оставите това празно и така автоматично да генерирате токени чрез 'Създай токени'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
bg: От този екран можете да заредите въпросник, който сте запазили.

en: You can upload %s under %s KB each.
bg: Можете да качите %s файла, всеки от които е под %s килобайта.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
bg: Сега можете да използвате следните препоръки, за да се влезете в сайта:

en: You can't copy a question if the survey is active.
bg: Не можете да копирате въпрос ако въпросникът е активен.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
bg: Не можете да използвате анонимни отговори когато е включено токен-базираното запазване на отговори.

en: You cannot delete the last answer option.
bg: Не можете да изтриете последната опция за отговор.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
bg: Не може да продължите преди да въведете текст за един или няколко въпроса.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
bg: Не е инсталирана библиотеката Freetype. Показването на графики изискава правилното функциониране на библиотеката Freetype.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
bg: Нямате инсталирана библиотеката GD. Показването на диаграмите изисква библиотеката GD за да функционира правилно.

en: You don't have the permission to activate tokens.
bg: Нямате право да активирате токени.

en: You have already completed this survey.
bg: Вече сте попълнили този въпросник.

en: You have been already removed from this survey.
bg: Вече сте били премахнати от този въпросник.

en: You have been successfully added back to this survey.
bg: Вие сте били успешно върнат обрат към това проучване.

en: You have been successfully removed from this survey.
bg: Вие сте били успешно премахнати от този въпросник.

en: You have not selected a question
bg: Не сте избрали въпрос

en: You have not selected a survey
bg: Не сте избрали въпросник

en: You have to select at least one label set.
bg: Трябва да посочите поне един етикетен набор.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
bg: Може да се регистрирате за това проучване ако желаете да участвате.

en: You must be registered to complete this survey
bg: За да попълните този въпросник трябва да се регистрирате

en: You must supply a name for this saved session.
bg: Трябва да предоставите име за тази запазена сесия.

en: You must supply a password for this saved session.
bg: Трябва да предоставите парола за тази запазена сесия.

en: You need to add question groups
bg: Трябва да добавите групи за въпроси

en: You need to add questions
bg: Трябва да добавите въпроси

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
bg: Нужно е да качите още %s файл(а) за този въпрос.
    Сигурни ли сте, че искате да излезете?

en: You should have a great time doing this
bg: Трябва да си прекарате чудесно докато правите това

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
bg: Може да активирате въпросник след като сте абсолютно сигурен, че сте направил всички настройки и не се налагат допълнителни промени.

en: Your Choices
bg: Вашият избор

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
bg: Вашата LimeSurvey инсталация бива проверена дали актуализацията може да бъде стартирана успешно.

en: Your Ranking
bg: Вашето подреждане по ранг

en: Your answer
bg: Вашият отговор

en: Your answer must be between %s and %s
bg: Вашият отговор трябва да бъде в интервала %s - %s

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
bg: Вашият браузър съобщава, че е бил използван преди това да отговори на този въпросник. Ние възстановяваме сесията, така че да можете да започнете от самото начало.

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
bg: Вашите данни трябва да бъдат импортирани сега, data.frame-ът е с име "data", variable.labels са атрибути на данни ("attributes(data)$variable.labels"), като за foreign:read.spss.

en: Your database server password.
bg: Вашата сървърна парола на базата данни

en: Your passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Your personal settings were successfully saved.
bg: Вашите настройки бяха успешно запазени.

en: Your response table will be renamed to:
bg: Вашата таблица за отговори ще бъде преименувана на:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
bg: Вашите отговори не са загубени и са изпратени по и-мейл на администратора на въпросника. Те ще бъдат въведени в базата данни по-късно.

en: Your responses were successfully saved.
bg: Вашите отговори бяха успешно запаметени.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
bg: Вашият въпросник може да изнесе свързани токен данни с всеки отговор. Изберете всякакви допълнителни полета, които бихте желали да изнесете.

en: Your survey responses have been recorded.
bg: Вашите отговори на въпросника са записани.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
bg: Отговорите на проучването са запазени успешно. Ще ви бъде изпратен и-мейл. Моля запазете паролата си, тъй като не можем да Ви я възстановим ако я загубите.

en: Your survey was successfully saved.
bg: Вашият въпросник беше успешно записан.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
bg: Проучването ще бъде запазено с потребителско име и парола, и може да се довърши по-късно от същия потребител със същата парола.

en: Your time to answer this question has expired
bg: Вашето време за отговор на този въпрос изтече

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
bg: Времето ви за отговор на този въпрос почти свърши. Остава ви {TIME}.

en: Your update key is invalid and was removed.
bg: Вашият ключ за актуализация е невалиден и беше премахнат.

en: Your user data for accessing %s
bg: Вашите потребителски данни за достъп на %s

en: Zoom level
bg: Степен на приближаване

en: addslashes
bg: добавянаклоненичерти

en: and
bg: и

en: checked
bg: отметнат

en: d-m-yyyy
bg: д-м-гггг

en: d.m.yyyy
bg: д.м.гггг

en: d/m/yyyy
bg: д/м/гггг

en: dd-mm-yyyy
bg: дд-мм-гггг

en: dd.mm.yyyy
bg: дд.мм.гггг

en: dd/mm/yyyy
bg: дд/мм/гггг

en: directory
bg: директория

en: equals
bg: се равнява

en: having a token
bg: имащ токен

en: having a valid email address
bg: И-мейлl адрес

en: hh:mm
bg: чч:мм

en: hours
bg: часове

en: is
bg: е

en: is NOT
bg: НЕ е

en: is greater than
bg: е по-голямо от

en: is greater than or equal to
bg: е по-голямо или равно на

en: is less than
bg: е по-малко от

en: is less than or equal to
bg: е по-малко или равно на

en: minitab method
bg: minitab метод

en: mins
bg: минути

en: mm-dd-yyyy
bg: мм-дд-гггг

en: mm.dd.yyyy
bg: мм.дд.гггг

en: mm/dd/yyyy
bg: мм/дд/гггг

en: not checked
bg: неотметнат

en: not having been sent an invitation already
bg: не е изпратил покана вече

en: or
bg: или

en: page
bg: страница

en: queXML format (*.xml)
bg: queXML XML формат за проучване (*.xml)

en: quota language settings
bg: езикови настройки на квотата

en: quota members
bg: квота членове

en: responses
bg: отговори

en: seconds
bg: секунди

en: selected
bg: избран

en: table
bg: таблица

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
bg: това е автоматичен и-мейл да уведоми, че ви е бил създаден потребител на сайта '%s'.

en: timings
bg: времена

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
bg: за повече информация посетете http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php

en: yyyy-mm-dd
bg: гггг-мм-дд

en: yyyy.mm.dd
bg: гггг.мм.дд

en: yyyy/mm/dd
bg: гггг/мм/дд
